У Львові затопило музей Соломії Крушельницької

Труба, яку прорвало у сусідів, затопила унікальні автентичні розписи і експонати

Головні новини Львова 06.10Марічка Крижанівська, 6 жовтня 2015, 17:53 1713 2

У музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові затопило раритетні ноти, аудіозаписи класиків, фотографії та документи із фондів. У ніч на вівторок, 6 жовтня, у мешканців третього поверху будівлі, які живуть над музеєм Соломії Крушельницької, прорвало трубу. Вода потекла у музей саме у те приміщення, де зберігали частину фондів.

Вода намочила майже півтисячі експонатів, а це дві третини усіх фондів музею Соломії Крушельницької. Також вода залила паркет, яким ще ходила сама Крушельницька, та унікальний тогочасний розпис стелі.

«На стелі обвалився тиньк. Та найпечальніше, що на затоплених стінах – унікальні автентичні розписи. Волога може перейти і на інший бік стіни із фресками», – повідомив заступник директора музею Ігор Данилиха.

Поміж затоплених раритетів були архівні фотографії, ноти, грамплатівки із записами не лише голосу Соломії Крушельницької, а й інших артистів, яких уже нема.

«У залитій кімнаті був депозитний фонд нашого музею, там зберігалася велика колекція нот 50-60-х років і цю збірку нам дарували львівські музиканти.  Окрім того, намочила вода аудіокасети, книжки», – розповіла Ірина Криворучка, головний зберігач фондів музею С. Крушельницької.

Першу допомогу надають самі музейники, допоки прийдуть реставратори. 

«Щось витираємо, щось просушуємо на балконі, сушимо феном, щоби якось врятувати те, що накопичувалося роками і маємо надію, що врятуємо», – додала науковий працівник музею Олександра Кирик.

У воді плавала і оргтехніка, де була уся бухгалтерська документація.

Зараз музей змушені зачинити і шукати гроші на реставрацію експонатів і стін.

Винуватиця потопу, Ніна Іванівна каже, що трубу несподівано прорвало і вона її замінить.

«Хто відшкодовуватиме збитки музею я не знаю, я грошей не маю, бо пенсіонерка», – зізналася сусідка, яка мешкає над музеєм, Ніна Іванівна.

Наразі у музей мають навідатися працівники ЖЕКУ і міського управління культури.

Музейники сподіваються, що мешканців квартир верхніх поверхів мерія, як і обіцяла, відселить. Бо колись уся будівля кам'яниці на вулиці Крушельницької, 23 належала легендарній співачці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук