У Львові затвердили нові правила для вуличних музикантів
Культура

У Львові затвердили нові правила для вуличних музикантів

Що змінилось?

Катерина Родак, Олена Петришин, 5 червня 2019 2
фото Євгена Кравса

Для музикантів, які виступають на вулицях Львова, запровадили нові правила виступів. Відповідну концепцію погодив під час засідання 5 червня виконавчий комітет Львівської міської ради. Нові правила наразі будуть діяти до 15 липня. Якщо вони виявляться дієвими, то виконавчий комітет запровадить їх на постійній основі.

Зазначимо, що торік рішенням виконкому мерія уже суттєво обмежила виступи вуличних музикантів. Тоді заборонили використовувати звукопідсилювальну техніку та запровадили обов’язкове отримання дозволів на виступи. Однак цих правил ніхто не дотримувався, оскільки у рішенні не передбачались механізми покарання. Через рік у мерії вирішили доопрацювати концепцію, зваживши на суттєві недоопрацювання попереднього рішення.

Де виступатимуть вуличні музиканти?

Нова програма вуличних виступів передбачає поділ Львова на кілька ареалів, у кожному з яких діятимуть свої правила та обмеження.

Ареал 1, який обмежений площею Ринок. Тут допускаються акустичні виступи біля фонтанів без використання звукопідсилювальної апаратури, ударних інструментів. У цьому ареалі дозволені виступи з 16:00 до 22:00 у п’ятницю та з 12:00 до 22:00 у вихідні та святкові дні. У інші дні тижня виступи музикантів на площі Ринок заборонили через скарги місцевих жителів.

Ареал 2 – це вулиці, прилеглі до площі Ринок, та зона, обмежена вул. Театральною – вул. С. Гавришкевича – пл. Данила Галицького – вул. Підвальною – вул. Валовою. У цій зоні допускається використання звукопідсилювачів для вокалу та лише одного інструмента. Тут музикантам дозволять грати з понеділка по четвер з 16:00 до 22:00, а у п’ятницю, вихідні та святкові дні з 12:00 до 22:00.

Ареал 3 – це територія міста, яка розташована поза другим і першим ареалами. У цій зоні правила найбільш лояльні до музикантів: вони зможуть використовувати будь-які музичні інструменти та виступати з 16:00 до 22:00 з понеділка по четвер. У п’ятницю, вихідні та святкові дні — з 12:00 до 22:00.

Помаранчевим кольором позначено територію першого ареалу для вуличних виступів, зеленим кольором – другий ареал, синім – третій (фото ЛМР)

Для усіх зон рівень шуму має не перевищувати 70 дБА. У усіх трьох ареалах забороняється виступати у дні трауру та дні пам’яті.

Як отримати дозвіл на виступ?

Щоб виступити у Львові, необхідно отримати спеціальний дозвіл від міської комісії з вуличного мистецтва. Подати заявку на виступ можна кількома способами: звернутись безпосередньо у ЦНАП із письмовою заявою, подати електронне звернення на сайті ЛМР або ж на порталі організації вуличних мистецьких виступів, який запрацює до кінця червня. У зверненні обов’язково треба вказати ініціали організатора вуличного виступу, дату, час та місце гри, а також максимально детально описати репертуар, інструменти та обладнання, і зазначити кількість учасників. Щоб комісія змогла оцінити творчість групи, потрібно також прикріпити посилання на свої виступи. Після цього впродовж 30 днів комісія має надати або не надати дозвіл на виступ.

Важливо, що перше погодження комісія надає лише на місяць. Якщо впродовж цього часу музиканти не порушуватимуть правил, то отримають дозвіл виступати на три місяці.

Що це за портал музичних виступів?

Це спеціальний сайт, який має стати майданчиком для комунікації музикантів між собою, а також з членами комісії з вуличного мистецтва. Завдяки цьому порталу артистам буде значно легше отримати дозвіл на виступи, адже вони зможуть створювати на сайті свої профілі, завантажувати відео та аудіо.

На цьому ж сайті музиканти матимуть доступ до інтерактивної карти, де бачитимуть, які локації на певну годину є вільні, а які уже зайняті. Система дозволятиме артистам бронювати собі майданчик для виступу і після погодження інформація про бронювання одразу ж стане доступною для інших зареєстрованих користувачів сайту.

Окрім цього, через портал можна буде стежити за новинами та промоційними заходами, пов’язаними з вуличними виступами. Музиканти зможуть змагатись за звання кращих у місті та голосувати за колег.

Про які ще обмеження варто знати?

На одній локації впродовж дня один музикант чи гурт можуть безперервно виступати не довше однієї години. Між виступами різних музикантівповинно пройти не менше 30 хвилин. Важливо, що це не забороняє здійснювати виступи в інших ареалах у той самий день.

Хто контролюватиме вуличні виступи?

Старіша версія правил для вуличних музикантів, прийнята виконкомом торік, фактично не передбачала жодного контролю вуличної музики.

«Зокрема, не було передбачено покарання за недотримання правил. І тому ми напрацювали нову систему, яка б тримала під контролем вуличні виступи», — зазначила керівниця управління культури ЛМР Наталія Бунда.

За її словами, управління культури разом із ЛКП «Муніципальна варта» найближчим часом створять спеціальну комісію, яка контролюватиме дотримання правил вуличних виступів. Ця комісія періодично проводитиме рейди і перевірятиме дотримання музикантами усіх норм. Представники комісії братимуть у Львівського обласного лабораторного центру спеціальне обладнання, щоб вимірювати рівень шуму музики. Надалі таке обладнання мають закупити для управління культури.

Якщо показники перевищуватимуть встановлені норми рівня шуму у місті, «Муніципальна варта» спочатку виноситиме письмове попередження музиканту. Якщо музикант чи гурт знову порушать правила, на них складатимуть протокол про адміністративне порушення. Усі випадки порушень розглядатиме адміністративна комісія при виконкомі, яка має право штрафувати порушників. Згідно з адміністративним кодексом, за порушення рівня шуму передбачений штраф від 85 до 255 грн для звичайних громадян і від 255 до 510 грн для підприємців.

Якщо музиканти порушуватимуть інші правила, наприклад, виступатимуть у непередбачений для цього час, то спочатку їм даватимуть попередження. Якщо порушення знову повториться, то комісія із вуличних виступів більше не даватиме їм дозволів на виступ. А якщо музикант виступатиме взагалі без дозволу, то до нього можуть викликати поліцію.

«Якщо музикант виступатиме без дозволу, то поліція і муніципали будуть змушувати їх покинути локацію. І якщо потім цей музикант таки захоче отримати дозвіл, комісія буде дуже критично до нього ставитись і не буде погоджувати виступи», – заявила у коментарі ZAXID.NET Наталія Бунда.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук