Вуличні музиканти Львова розповіли, як ставляться до нових обмежень для виступів
У середу, 5 червня, виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив нові обмеження для виступів вуличних музикантів у громадських місцях. Щоправда, документ ухвалили як експеримент на найближчий місяць – до 15 липня.
Протягом цього часу спеціальна комісія, яку сформують днями, стежитиме за тим, чи зареєструвався виконавець через ЦНАП або сайт мерії, а також буде вимірювати рівень шуму гри, який не має перевищувати 70 дБ. Якщо протягом тестового періоду музиканти не виконуватимуть правил, у місті повністю заборонять використовувати звукопідсилювачі.
Також для вуличних музикантів визначили три ареали для виступів у центральній частині міста: перший – це площа Ринок лише біля криниць-фонтанів (Інструментальна музика без духових та ударних і звукопідсилювачів); другий – прилеглі до пл. Ринок вулиці Підвальна, Винниченка, Валова, Гонти, Театральна й проспект Свободи (інструментальна музика без ударних інструментів, але з підсилювачем голосу й одного інструмента); третій – за межами території першого та другого ареалів (всі види інструментів із врахуванням норм рівня шуму).
Деякі музики, що грають просто неба, прокоментували нововведення. Одна з них – бандуристка Зоряна Гловацька, яка на вулицю Вірменську виходить майже щовечора. Локація приваблює дівчину тим, що є сприятливою для акустики її інструменту. Ще музикантка каже: про обмеження для таких, як вона, знала і з ними погоджується.
«Ми граємо там, де живуть люди. Тому не маємо спричиняти тутешнім незручності», – розповідає вона.
Тим часом учасники гурту Trip Hard Лана Лавринців і Сашко Остроумов виступають неподалік Ратуші, на вулиці Шевській. Мікрофон та комбік для гітари – їхні постійні супутники. Тому виконавці не раз стикались із представниками муніципальної варти й поліції.
«Ми негативно ставились до того, що нам забороняли виступати з підсилювачами. Вони навпаки допомагають нам творити якіснішу музику, зокрема, не кричати. Якщо зауваження нам давали жителі, які просили перейти трохи далі від них, ми не опирались», – розповідають музиканти.
Тим часом у міській раді додають: наприкінці червня там завершать розробку порталу для вуличних музикантів. «Ми переймали досвід іноземних міст, де діє така система. Згідно з нею, виконавець заходить на сайт, реєструється там, завантажує свої ролики, дивиться інтерактивну карту, на якій уже нанесені вуличні виступи й може обрати одну з вільних локацій», – пояснює директорка департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда.
Нагадаємо, концепцію організації вуличних виступів у громадських місцях Львова вдосконалювали протягом року. Основна її мета – створити комфортні умови для мешканців, виконавців вуличного мистецтва та гостей міста, а ще – захистити пам'ятки архітектури історичного ареалу від негативного впливу надмірного рівня шуму.