У Львові збирають підписи на захист прав українських бійців

СуспільствоОльга Красько, 3 серпня 201412582

У Львові біля пам’ятнику Тарасу Шевченку вінницька ініціатива «Громадський альянс» збирає підписи за дотримання прав українських бійців, які перебувають у зоні АТО. Ініціатори акції зазначають, що зараз наші солдати не мають статусу учасника бойових дій, і отримати вони його зможуть тільки після закінчення антитерористичної операції. Тому активісти прагнуть зібрати мільйон підписів та надіслати звернення до президента України з вимогою врегулювати ситуацію.

Ініціативна група розробила звернення до президента України Петра Порошенка, в якому висунула низку вимог, головною з яких є вимога видати накази на всі батальйони та підрозділи, які на сьогоднішній день знаходяться в зоні АТО. Такі накази свідчитимуть про те, що солдати дійсно командировані в зону АТО і в подальшому зможуть отримати статус учасника бойових дій. Окрім того, активісти вимагають провести інвентаризацію, щоб визначити, де знаходиться той чи інший солдат.

За словами координатора «Громадського альянсу» Таїси Гайди, після спілкування з пораненими та сім’ями загиблих, вона дізналась, що практично всім загиблим в свідоцтві про смерть пишуть «загинув при охороні громадського порядку», а пораненим в госпіталі – «зі слів пацієнта, він був поранений в зоні АТО».

«Пораненим кажуть, що коли закінчиться антитерористична операція, вони мусять звернутись в керівництво АТО, після чого буде призначене службове розслідування, і тільки після його закінчення їм дадуть довідку, що вони були учасниками бойових дій», – розповіла вона.

Також активістка додає, що є наказ президента, які засвідчує те, що ті солдати, які перебувають у зоні АТО, являються учасниками бойових дій, однак немає наказу, де зазначено, хто командирований.

«Має бути окремий наказ, що такий-то підрозділ (поіменно) буде командирований в зону АТО», – зазначила вона.

Поранені кажуть, що керівництво обіцяє зробити такі накази після закінчення АТО, і Гайда зазначає, що потім навести лад буде тяжко і не виключено, що без хабарництва не обійдеться – за довідку можуть вимагати грошей, або ж її зможуть купити ті, хто не брав участі у бойових діях.

Також активісти зробили порівняльну табличку, де зазначається, які пільги мають учасники бойових дій та родини солдат, які загинули під час бойових дій, а також ті, хто охороняв громадський порядок чи помер при його охороні. Як виявилось, для останніх майже ніяких пільг немає. Тому, за словами активістів, важливо, аби кожен солдат, що захищає зараз нашу країну на сході, отримав статус учасника бойових дій.

Відтак «Громадянський альянс» закликає всіх, кому небайдужа доля наших бійців, допомогти боротись за їхні права.

Збір підписів проходить у рамках всеукраїнської акції «Брат за брата. Мільйон людей в підтримку», яку ініціювала ГО з Вінниці «Громадський альянс». Ініціатори зазначають, що тільки почали свій «тур Україною» і у Вінницькій області вони зібрали уже 60 тис підписів. Також вони були у Хмельницькому, і тепер приїхали до Львова. В подальшому планують їхати по всій країні та назбирати мільйон підсписів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук