У Любліні хочуть перейменувати сквер імені Тараса Шевченка

Ініціатори зміни назви стверджують, що український поет часто «висловлював свою нелюбов до поляків»

СвітАндрій Стець, 28 квітня 20160
У Любліні хочуть перейменувати сквер імені Тараса Шевченка
фото Polskie Radio

У Любліні хочуть змінити назву скверу імені Тараса Шевченка на перехресті вулиць Підзамче та Руської. Про це повідомляє «Польське радіо».

Як йдеться у повідомленні, члени «Громадського комітету побудови пам’ятника поляків, вбитих на кресах українськими націоналістами» подали до міської ради проект закону, який передбачає зміну назву зі скверу ім. Тараса Шевченка на сквер Праведних Українців.

Під таким громадським законопроектом підписалися 1,4 тис. жителів Любліна.

Ініціатори акції з «Громадського комітету» хочуть, аби міська рада скасувала ухвалу з 31 травня 2012 року, що надала скверові назву скверу імені Тараса Шевченка. На їх думку, український поет неодноразово висловлював свою нелюбов до поляків.

Ініціатори акції твердять, що варто вшанувати тих справедливих українців, котрі в часи Другої світової війни ризикували власним життям, рятуючи поляків.

В свою чергу, «Українське товариство», яке було ініціатором надання скверу назви імені Тараса Шевченка, у соціальній мережі Facebook ініціювало ініціативну групу зі збереження назви скверу. Підписати петицію на підтримку збереження назви скверу можна буде до 17 травня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук