У Міністерстві економіки запропонували новий метод присвоювання «зірок» готелям

ЕкономікаРоман Ганкевич, 4 лютого 20179430
У Міністерстві економіки запропонували новий метод присвоювання «зірок» готелям
фото Shutterstock
Проектом урядової постанови пропонується, що категорії від 1 до 5 зірок у готелях встановлює МЕРТ

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) запропонувало запровадити нову процедуру категоризації готелів за декларативним принципом. Проект відповідної постанови «Про затвердження Порядку встановлення та зміни категорій об'єктам туристичної інфраструктури» представлений для обговорення на веб-сайті міністерства.

Як зазначається, метою цього документу є спрощення умов для діяльності власникам готелів та створення передумов для детінізації готельного бізнесу.

«Проект викликав у наших колег суперечливу реакцію, готельєри висловилися «ЗА», органи з сертифікації і громадські працівники «ПРОТИ»», - прокоментував постанову директор департаменту туризму і курортів МЕРТ Іван Ліптуга на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, згідно з чинним законодавством і порядком віднесення готелів до тієї чи іншої категорії зірок є обов'язковим. При цьому добровільна сертифікація послуг з тимчасового розміщення є необхідною умовою для отримання категорії, що автоматично робить добровільну процедуру обов'язковою.

«За даними Державної служби статистики, на кінець 2015 року в Україні функціонував 4341 об'єкт колективного розміщення, з яких 2478 - готелі. При цьому за весь час існування процедури обов'язкової категоризації в Україні її пройшли лише 10% установ (243 готелі), яким видали свідоцтва про встановлення категорії: «п'ять зірок» - 32 готелі, «чотири зірки» - 64, «три зірки» - 91, «дві зірки» - 30, «одна зірка» - 29 готелів», - розповів Ліптуга.

Він також стверджує, що процедура сертифікації займає тривалий час і є дорогою, а діючий сьогодні стандарт є застарілим і не дозволяє здійснювати якісну оцінку відповідності об'єктів туристичної інфраструктури з урахуванням сучасних тенденцій розвитку готельного бізнесу. Саме тому переважна більшість готелів (90%) діють без необхідного свідоцтва про встановлення категорії, чим грубо порушують вимоги чинного законодавства.

Зазначимо, що проектом постанови Кабміну пропонується, що категорії від 1 до 5 зірок у готелях встановлює Мінекономрозвитку. Відомство видає відповідне свідоцтво з терміном дії не більше трьох років. Після закінчення терміну потрібно подавати в Мінекономіки нову заяву. Свідоцтво про «зірковість» готелю можуть відкликати, якщо від Держспоживслужби надійде інформація про невідповідність готелю заявленій категорії.

Для отримання свідоцтва про категорії представник готелю подає до міністерства заяву, в якій зазначає технічні характеристики, обов'язкові та додаткові критерії.

Найбільше балів готель отримує за історичну будівлю, власний пляж, автостоянку для автобусів, наявність як мінімум у 25% номерів тераси або лоджії площею не менше 6 кв. м, гігієнічні чохли для матраців, дитячу ігрову кімнату. Особливо додають «зірковості» готелю басейн (мінімум 60 кв. м), спортзал з більш ніж чотирма тренажерами і дієтичне харчування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук