Цього року Львів прийме рекордну кількість туристів – до кінця року у місті очікують близько 2,5 мільйонів гостей. Це на 30% більше, ніж у минулому році. Причому туристи стали приїжджати на триваліший час і витрачати більше грошей. Такі дані опитування, що провів Інститут міста на замовлення управління туризму Львівської міської ради.
Хто він – турист у Львові?
Найчастіше до Львова приїжджають українці (65% туристів). Серед іноземців переважно можна побачити поляків, німців, американців, білорусів та турків. Минулого року у цьому переліку також був незначний відсоток росіян. Зазвичай, Львів відвідують люди віком 26-35 років, і чоловіки, і жінки - їх майже порівну. Середньостатистичний турист приїжджає до міста потягом, власним авто та автобусом. Живе найчастіше у винайманій квартирі (23%), готелі (22%) та хостелі (21%).
«Цього року у Львові очікуємо на рекордну кількість туристів. За нашими прогнозами, до кінця року їх кількість сягне 2,5 млн. Стільки гостей у Львові ще не було. Такий ріст пов`язаний із підвищенням туристичних можливостей міста. Зокрема, стрімко збільшується кількість ліжко-місць, і туристам є куди їхати», - пояснює ZAXID.NET соціолог Інституту міста Олена Гунько.
За чим туристи їдуть до Львова?
Найбільше Львів манить туристів відпочинком та розвагами. Згідно з опитуванням, саме така мета приїзду 67% туристів. У місті їм подобаються кав’ярні та ресторани. Також туристам до душі львівські музеї, галереї, виставки та торгово-розважальні центри. Зазвичай, Львів настільки вражає гостей, що 91% туристів хочуть приїхати ще раз.
«З кожним роком зростає кількість туристів, які приїхали до Львова не вперше. Додам, що 95% відвідувачів міста рекомендують також і своїм друзям приїхати до Львова», - розповіла соціолог Інституту міста Олена Гунько.
Скільки залишають туристи у Львові?
У середньому, турист приїжджає до Львова на 4 дні. Один день обходиться гостеві приблизно у 50 євро. Порівняно з минулим роком ці показники також зросли.
«У 2015 році туристи залишались у Львові зазвичай на 3 дні. І за один день вони витрачали на 12 євро менше - у середньому по 38 євро», - каже соціолог Інституту міста Олена Гунько.
Окрім цього, за 10 місяців місто отримало 3,195 млн грн туристичного збору. Нагадаємо, з 2010 року у Львові затверджено ставку туристичного збору в розмірі 1% від вартості проживання (ночівлі) впродовж всього періоду в готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках для приїжджих, закладах готельного типу (хостели) та інших місцях поселення за вирахуванням податку на додану вартість.
* * *
В статті використані дані опитування, проведеного Інститутом міста у вересні 2016 року. Загалом експерти опитали 400 туристів методом інтерв`ю. Основні місця опитування: центр, залізничний вокзал, аеропорт, готелі та хостели міста.