У Молдові вирішили, як обиратимуть президента

СвітАндрій Стець, 23 червня 20162000

Парламент Молдови ухвалив поправки до виборчого законодавства країни, які регламентують проведення перших прямих президентських виборів. Тепер за кандидатуру голови держави голосуватимуть усі громадяни країни, а не тільки депутати парламенту, як це було досі.

За внесення поправок виступили 55 депутатів зі 101. Опозиційні соціалісти не взяли участі в голосуванні, повідомляє Deutsche Welle.

Згідно з ухваленими поправками, висувати свою кандидатуру на цей пост зможе людина, яка досягла 40-річного віку, проживає в Молдові протягом останніх 10 років і володіє державною мовою.

У бюлетень буде включена мінімальна інформація про кандидатів: ім'я, прізвище і політична приналежність. Раніше вказувалися також рід занять і місце роботи. При цьому тепер переможець електоральних перегонів зобов'язаний буде відмовитися від членства в партії.

За новими правилами, вибори повинні будуть проходити за 30 днів до закінчення терміну мандата чинного президента.

Перші загальні вибори голови держави відбудуться в Молдові 30 жовтня. Термін повноважень президента Ніколая Тімофті, обраного в 2012 році, закінчився 16 березня цього року.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук