У Молдові визначилися з кандидатом у президенти

СвітВолодимир Балита, 24 лютого 20123910
У Молдові визначилися з кандидатом у президенти
фото moldovenii.md

Єдиним кандидатом на пост Президента Молдови стала колишній віце-президент Нацбанку, яка нині проживає в США, 50-річна Вероніка Бакалу. Кандидатуру В.Бакалу було висунуто більшістю партій, що входять до правлячої коаліції ”Альянс за європейську інтеграцію”, - Демократичною, Ліберально-демократичною і групою соціалістів Ігоря Додона.

”Вероніка Бакалу отримала підтримку всіх парламентських фракцій «Альянсу за європейську інтеграцію», а також групи депутатів-соціалістів”, - заявив лідер ліберал-демократів, прем`єр-міністр Влад Філат.

Він зазначив, що ”Бакалу володіє необхідними характеристиками для того, щоб обійняти посаду голови держави. Інша кандидатура зараз не обговорюється”.

За словами В.Філата, тепер головне, щоб за В.Бакалу проголосував 61 депутат, 49 уже однозначно оголосили про підтримку. Залишилися депутати від Ліберальної партії, які принципово не заперечують.

Разом із тим депутати не змогли призначити дату виборів Президента, тимчасовий президент, спікер Маріан Лупу, пропонував провести голосування 15 березня.

В.Бакалу 28 лютого виповниться 51 рік. Із 2003 року вона працює в Європейському департаменті МВФ у Вашингтоні. До цього, з 1996 року була віце-президентом Національного банку Молдови.

Президента Молдови обирає парламент. Через нездатність депутатів прийти до консенсусу, країна вже третій рік живе без головної державної особи. Двічі – в 2009 і минулого року - парламент було розпущено й призначено дострокові вибори. На початку року Конституційний суд Молдови визнав незаконними вибори Президента, які пройшли 16 грудня 2011 року. КС вирішив, що в ході виборів було порушено процедуру таємного голосування, оскільки депутати, які взяли участь у виборах, демонстрували свої бюлетені, перш ніж опускати їх у скриньку.

Правляча коаліція, до якої входять ліберал-демократи, демократи й ліберали, контролює 59 із 101 голосу в парламенті, тоді як для обрання президента необхідний 61.

Якщо нинішній парламент у найближчі кілька місяців не обере Президента з двох спроб, у Молдові буде призначено вже четверті за три роки позачергові парламентські вибори.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук