У МОЗ розповіли, як спростили іноземним фармкомпаніям вихід на український ринок

Термін реєстрації іноземних медичних препаратів в Україні скоротиться у кілька разів, повідомила директорка Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я України Тетяна Думенко на прес-конференції в п’ятницю, 8 грудня, повідомило агентство УНН.

Вона зазначила, що тепер іноземним фармацевтичним компаніям буде простіше зайти на вітчизняний ринок. Зокрема, вартість процедури реєстрації генеричного лікарського препарату зменшиться майже в 10 разів, а процес реєстрації буде займати 17 днів замість 90. Крім того, замість повторної експертизи ліків в Україні будуть визнавати рішення регуляторних агентств США, Європи, Канади та інших країн.

«Час підготовки досьє для подачі в Центр теж скорочується. Це вже привілеї бізнесу, оскільки не потрібно переводити значну частину документів, не потрібно робити інші технічні речі, які, за нашою інформацією, забирали від місяця до трьох», — розповіла директорка ДЕЦ.

Як зазначило агентство, раніше проти посадових осіб ДЕЦ відкрили кримінальне провадження за фактом незаконної реєстрації препаратів (на підставі фальшивих даних), і одному з чиновників Центру вже вручено повідомлення про підозру.

В рамках розслідування слідчі встановили системні порушення з боку ДЕЦ при реєстрації ліків. Зокрема, йдеться про реєстрацію препаратів без повного досьє або ж на підставі недостовірних документів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук