У Нідерландах противників асоціації Україна-ЄС запідозрили у фінансових махінаціях

СвітЮлія Поліковська, 9 березня 20163560

У Нідерландах противників асоціації України і ЄС – організаторів запланованого на 6 квітня референдуму – запідозрили в порушенні фінансового законодавства і зловживанні бюджетним фінансуванням. Про це повідомив журналіст Роберт ван дер Норд в блозі на erasmusjournalisten, поінформувала «Європейська правда».

Журналіст написав про системні зловживання з боку GeenPeil – організації, що ініціювала референдум. За його даними, GeenPeil скористалася вадами нідерландського законодавства та домовилася з приватними особами, щоб ті брали державне фінансування для міні-кампаній і дозволяли самій GeenPeil витрачати його.

Стверджується, що у схемі фінансування взяли участь 40 громадян, які подали заявки на фінансування індивідуальних кампаній у максимальному дозволеному обсязі – € 5 тис. Всі вони перераховували більшу частину отриманих грошей на рахунок GeenPeil. У підсумку ця організація отримала €150 тис. бюджетних коштів, при законодавчо встановленому обмеженні в €50 тис. У комісії з організації референдуму кажуть, що знають про існування такої схеми.

В розслідуванні наводиться фрагмент листування між GeenPeil та громадянами, які були залучені до цієї схеми фінансування.

«Крок три-а: ви отримуєте субсидію, далі перераховуєте ці гроші нам і ми надаємо вам все, що необхідно для кампанії. Ми навіть надаємо вам план, де у вашому населеному пункті вам буде найкраще працювати (агітувати). Ми надаємо вам всі агітаційні матеріали та забезпечуємо зв’язок з іншими ентузіастами з вашої громади.

На додаток, залишок вашого бюджету можна використати на оплату зусиль волонтерів та для оплати ваших власних витрат», - йдеться в інструкції.

Наразі невідомо, якою буде реакція широких політичних кіл Нідерландів на оприлюднену у вівторок ввечері інформацію.

Нагадаємо, Виборча рада Нідерландів призначила референдум щодо угоди про асоціацію Україна-ЄС на 6 квітня 2016 року.

Євросоюз ухвалив офіційне рішення про те, що питання надання Грузії безвізового режиму буде розглядатися окремо від України. Пропозицію щодо безвізового режиму Україна може отримати лише у квітні, після проведення референдуму в Нідерландах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук