Мешканці Нідерландів після смерті автоматично ставатимуть донорами органів

Згідно з новим законом, відмовитися від донорства можна лише написавши відповідну заяву

СвітРоман Ганкевич, 14 лютого 20180
Мешканці Нідерландів після смерті автоматично ставатимуть донорами органів
фото Depositphotos
Рішення про донорство можна змінити у будь-який момент

Уряд Нідерландів прийняв новий закон, згідно з яким усі дорослі громадяни країни після смерті автоматично стають донорами органів. Уникнути цього можна лише написавши відповідну заяву у якій заброняється використовувати для цього тіло померлого, інформує Associated Press.

За словами авторки закону Пія Дейкстрі, в рамках нової системи - подібна діє в Бельгії та Іспанії - кожен громадянин старше 18 років, який ще не зареєстрований в якості донора, отримає лист з питанням про те, чи не хоче він пожертвувати свої органи після смерті. «Вони дадуть відповідь: «так», «ні» або вкажуть, що рішення може прийняти найближчий родич або конкретна людина», - пояснила авторка закону.

Якщо ж людина проігнорує перший і повторний лист впродовж шести тижнів, то вона автоматично буде вважатися донором органів. Також повідомляється, що це рішення кожен мешканець Нідерландів змінити в будь-який момент.

Закон прийняли у вівторок, 13 лютого, незначною більшістю голосів у верхній палаті парламенту Нідерландів. Нижня палата прийняла цей законопроект більшістю голосів ще в минулому році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук