У Німеччині проходять вибори до Бундестагу

СвітАндрій Стець, 24 вересня 20171800
У Німеччині проходять вибори до Бундестагу
фото Getty Images
Передвиборчі плакати кандидатів у канцлери Німеччини: Анґели Меркель і Мартіна Шульца

У неділю о 8:00 у Німеччині (9:00 за Києвом) розпочалося голосування на виборах до нижньої палати німецького парламенту.

Участь у голосуванні можуть взяти громадяни Німеччини віком від 18 років. За даними Федеральної виборчої комісії, правом голосу наділені 61,5 млн виборців, інформує Deutsche Welle

Голосування триватиме до 18.00. Парламент обирається за змішаною виборчою системою, кожен виборець, отримуючи бюлетень, має змогу віддати два голоси – один за кандидата в одному з 299 виборчих одномандатних округів, другий – за партійний список, що відрізняється в залежності від федеральної землі (всього є 16 земель).

У виборах беруть участь 42 політичні партії. 34 з них представлені у національних партійних списках, решта представлені лише в округах. Згідно з останніми даними опитувань, союз партій ХДС-ХСС набирає від 34 до 36%, СДПН – 21-21,5%, «Альтернатива для Німеччини» - 11-13%, Вільна демократична партія – 9-10%, ліві – 8,5-11%, зелені – 8%.

За результатами голосування буде сформована коаліція. За прогнозами експертів, цього разу формування коаліції може затягнутися, навіть до початку наступного року.

Федерального канцлера обирає парламент більшістю голосів. На посаду канцлера Німеччини претендують дві особи: нинішня канцлерка Анґела Меркель (Angela Merkel) і голова СДПН Мартін Шульц (Martin Schulz). Однак через відрив ХДС від соціал-демократів у Шульца шансів очолити уряд мало. Адже можлива коаліція на чолі з ним - за участю зелених і лівих - швидше за все не матиме більшості в парламенті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук