У ПАР ухвалили закон про експропріацію земель у білих фермерів

СвітАндрій Стець, 27 травня 20163000

Парламент Південно-Африканської Республіки (ПАР) схвалив законопроект, який передбачає примусовий викуп земель у білих власників з передачею їх чорношкірому населенню.

В даний час, через два десятиліття після падіння режиму апартеїду, чимала частина землі в ПАР належить білим. Про це повідомляє російська служба ВВС.

Законопроект передбачає виплату компенсації за експропрійовані землі. Законопроект має підписати президент країни Джейкоб Зума. Імовірно, президент підпише документ через кілька тижнів або місяців.

Правляча партія Африканський національний конгрес (АНК) заявила, що з несправедливістю, яка встановилася в період режиму апартеїду, коли білій меншості належали майже всі землі, необхідно нарешті покінчити.

У партії вважають закон про експропріацію землі найважливішим рішенням з часів падіння апартеїду. Правляча партія сподівається, що прийняття закону допоможе прискорити проведення земельної реформи та забезпечить рівний доступ населення до земельних ресурсів.

Проти законопроекту виступив опозиційний Демократичний альянс.

Згідно із законом про землю 1913 року, у чорношкірого корінного населення залишалося тільки 13% земель. За 22 роки, що минули після падіння режиму апартеїду, у білого населення було експропрійовано 10% земель.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук