У ПАРЄ роздають анонімні брошури про «утиски» нацменшин в Україні

20:59, 9 жовтня 2017

У кулуарах Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі поширили брошури з критикою реформи освіти, яку проводить Україна. Про це повідомляє «Європейська правда, яка і опублікувала знімок даних листівок.

Документ не містить вихідних даних щодо автора, але виходячи з його змісту можна припустити, що він підготовлений представниками Угорщини.

Зокрема, міжнародних партнерів за допомогою даної роботи намагаються переконати, що Київ прийнятим законом про освіту заважає представникам нацменшин вивчати не тільки свою мову, але і державну.

Українське законодавство в даній роботі названо найгіршим у регіоні. Як позитивні приклади наводяться приклади Сербії, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови та Польщі.

Так, основний посил і претензія зазначеної брошури в тому, що представникам меншин викладають українську як рідну мову, а не як іноземну. Також критикується підготовка вчителів Закарпаття.

Зазначимо, що раніше у ПАРЄ затвердили термінові дебати щодо українського закону про освіту.

Як відомо, 25 вересня президент Петро Порошенко підписав закон «Про освіту», яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що буде блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон «Про освіту».

Детальніше про те, як новий закон «Про освіту» вплине на євроінтеграцію і майбутнє України читайте в інтерв'ю ZAXID.NET з народною депутаткою, співавторкою закону Іриною Подоляк.