У ПАРЄ затвердили термінові дебати щодо українського закону про освіту

10:55, 9 жовтня 2017

Парламентська асамблея Ради Європи на осінній сесії проведе термінові дебати щодо статті 7 українського закону «Про освіту», підтвердивши запит угорців та деяких інших депутатів. Таке рішення ухвалило Бюро ПАРЄ в понеділок, повідомляє «Європейська правда».

Керівний орган асамблеї мав обрати для дебатів одну з трьох тем – масові порушення прав людини в М’янмі, криза в Каталонії або українське мовне питання. По суті, стояв вибір між двома останніми, або ж парламент міг відмовитися від термінових дебатів. Від обговорення каталонської кризи відмовилися, щоби не викликати конфлікт.

Українське питання також не змогли відразу схвалити, голоси розподілилися навпіл. Противники його розгляду аргументували, що необхідно дочекатися висновку Венеціанської комісії, однак з другого разу затвердили з мінімальною перевагою.

ПАРЄ розглядатиме резолюцію в четвер. Наразі невідомо, хто буде призначений доповідачем, однак від цього значною мірою залежить тональність документа.

Як відомо, 25 вересня президент Петро Порошенко підписав закон «Про освіту», яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що буде блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон «Про освіту».

Детальніше про те, як новий закон «Про освіту» вплине на євроінтеграцію і майбутнє України читайте в інтерв'ю ZAXID.NET з народною депутаткою, співавторкою закону Іриною Подоляк.