У Почаєві на Тернопільщині одночасно звільнилися усі листоноші

Працівники обурені умовами праці й можливим зменшенням зарплати

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 9 грудня 201820602

У містечку Почаїв на Тернопільщині всі листоноші звільнилися за власним бажанням. Люди невдоволені тим, що їхня мізерна зарплата може ще зменшитися через скорочення кількості робочих днів.

Дев'ять заяв датовані одним днем, коли на пошті оголосили про зміну графіку. «Сказали, що все», – сказала керівниця Почаївського відділення зв'язку Марія Нек в коментарі ТСН.

Листоноша Світлана пояснила, що тепер, у зв’язку зі зменшенням кількості робочих днів з чотирьох до трьох, роботу треба робити швидше. Пішки обійти 14 вулиць її дільниці протяжністю майже двадцять кілометрів нереально, а керівництво наказує ще й збільшити швидкість руху. При цьому використовувати старий службовий велосипед забороняють правила техніки безпеки.

Якщо раніше за нормами листоноші виділяли дві хвилини на обслуговування однієї людини, то тепер і їх зменшили. Але насправді, щоб видати людині пенсію, жінка витрачає щонайменше десять хвилин.

«От приходжу, даю розписатися, нарахую гроші, перерахують, бо вона мусить після мене перерахувати. Ще товар пропоную», – пояснила поштарка Світлана Хоміч.

Листоноші нарікають, що з них зробили ходячі магазини. «Оце для бабці-пенсіонера товар першої необхідності – кава! Бабця купує таблетки від тиску – ми їй каву носимо. Бабця отримує пенсії півтори тисячі – бабця візьме шоколадку за 21 гривню?» – скаржаться поштарки.

Жінки тягнуть на собі торби з пляшками олії і банками томатної пасти. Наймолодшій почаївській листоноші Юлі 26 років. Дівчина, пакуючи поштарську торбу, губиться у назві власної професії – вантажник, носій, марафонець, інкасатор чи продавець. «За нормативами має бути сумка не більше 7-8 кілограмів», – повідомила вона. На практиці ж виходить 15-кілограмова.

Також поштарки нарікають на зимове взуття, яке їм видали на роботі.

«Це нам дали чоботи, щоб ми ходили взимку. Вони слизькі. Стань на нього в лід. В нас нема ні льодоходів, нічого», – розповіла поштарка Оксана Гнатишин.

Листоноші кажуть, що про свої проблеми говорили не раз, але їх ніхто не чує. Основними проблемами для них є скорочення кількості робочих днів, малі зарплати і відсутність лікарняних та відпусток.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук