У пологовому будинку Дрогобича відкриють «Вікно життя»

У Дрогобичі планують відкрити «вікно життя», у якому матері зможуть анонімно залишити своїх новонароджених дітей. Про це 27 лютого повідомила прес-служба Дрогобицької міської ради.

«Вікно життя» є спеціальним пунктом, де жінка, яка внаслідок певних життєвих обставин хоче відмовитися від новонародженої дитини, може анонімно залишити своє немовля у спеціальному боксі. Анонімне залишення дитини прирівнюється до факту відмови матері від дитини у стаціонарі і не передбачає кримінальної відповідальності.

«Вікно життя» облаштують на базі КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок». Функціонуватиме воно цілодобово. У пологовому будинку дитину зможуть одразу обстежити лікарі та за потреби надати медичну допомогу. Якщо дитина, яка потрапить до «вікна життя», виявиться здоровою, згодом її передадуть до дитячого будинку. Водночас упродовж двох місяців матір може повернутися за своєю дитиною.

У Дрогобичі цим проектом займається ГО «Рух за життя», ця ж організація бере на себе фінансові витрати з облаштування прийомного пункту для новонароджених. Представники громадської організації звернулися до керівництва міста з проханням виділити приміщення на безоплатній основі. Організаційні роботи виконуватимуться спільно з дирекцією КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок».

Нагадаємо, що раніше в Україні «вікна життя» вже відкрили у Львові, Харкові та Києві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук