У Польщі амністували нелегальних імігрантів

Світ30 серпня 201117410

Президент Польщі Броніслав Коморовський у п'ятницю підписав закон про амністію нелегальних мігрантів. Більшість із них - українці. Міжнародна організація з міграції критикує це рішення.

Йдеться про всіх іноземців, що проживають на території Польщі з 2007 року, а також про тих, хто подавав прохання про отримання статусу біженця у 2010-2011 роках і отримав відмову.

Всі вони зможуть протягом наступних двох років легально залишатися у Польщі. За різними підрахунками, у цій країні мешкає від 40 до 400 тисяч нелегалів. Більша частини з них - українці.

Міжнародна організація з міграції критикує рішення Польщі провести амністію для нелегальних імігрантів, більшіть яких є українці. Представниця Міжнародної організації з міграції Пандья Йеміні повідомила, що легалізація має як позитивні, так і негативні наслідки.

З одного боку, амністія нелегалів допомогає іноземцям знову повернутися до нормального життя. Вони знову можуть без остраху користуватися послугами лікарів та інших соціальних служб, а бюджет (в цьому випадку Польщі) отримуватиме додаткові гроші з податків.

Втім, є й негативні наслідки. За словами Пандья Йемені, масова легалізація призводить до ще більшого напливу іноземців без паперів. Оскільки вони сподіваютсься: за якийсь час обов'язково знову відбудеться амністія. Саме тому такі кроки часто критикують і деякі країни ЄС.

Експерт наголошує, що Польща проводить легалізацію вже втретє. Втім, кращим виходом було б запровадження ефективної міграційної політики, яка б спиралася на попит, який існує на ринку праці. Тоді б робітників з-за кордону залучали легально, і їм не потрібно б було жити у Польщі без паперів.

Пандья Йемені зауважує, що саме такі кроки окремих держав ЄС призводять до того, що на загальноєвропейському рівні неможливо втілити спільну політику щодо іміграції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук