У Польщі екс-посол звинуватив директора МЗС у непристойній поведінці

Директора польського МЗС назвали «людиною, яка має проблеми із самоконтролем»

СвітЮрій Братюк, 22 січня12500
Анджей Папєж, якого звинуватили в непристойній поведінці

Колишній посол Польщі в Японії Яцек Ізидорчик звернувся до прокуратури та Верховної контрольної палати зі скаргою на генерального директора МЗС Польщі Анджея Папєжа. Про це повідомляє «Європейська правда».

Яцек Ізидорчик, який був послом Польщі в Токіо до минулого літа, подав заяву під назвою «Повідомлення про правопорушення: перевищення повноважень, невиконання зобов'язань, подання недостовірних відомостей, порушення захисту інформації, створення неправдивих доказів та наклеп».

У списку звинувачених є вісім прізвищ, зокрема керівник Управління контролю та аудиту МЗС, директор Управління генерального директора Міністерства закордонних справ та заступник директора Міністерства фінансів.

Але головним обвинуваченим є гендиректор Міністерства закордонних справ Анджей Папєж. Його посаду не варто плутати з посадою міністра закордонних справ Польщі, яку зараз займає Яцек Чапутович.

Хоча неофіційно саме Папєжа вважають найважливішою людиною польської дипломатії і саме Папєж призвів до звільнення Ізидорчика з посольства в Токіо влітку торік.

Ізидорчик каже, що Папєж – «це людина, яка має проблеми із самоконтролем, і людина з надзвичайно презирливим ставленням до закону, він поглиблює системну патологію в Міністерстві закордонних справ».

За словами Ізидорчика, останньою каплею став інцидент 24березня 2019 року, Коли Папєж при свідках у громадському місці в Японії здійснював непристойну та образливу поведінку стосовно японців.

У японських храмах синтоїстської релігії після входу до храмових воріт слід очиститися, вимивши руки та прополоскавши рот у відведеному місці.

«Ми відвідали найважливіший храм Камакури з офіційною делегацією. Папєж поводився скандально, коли після входу в храм потрібно було символічно вмитися водою», – каже колишній посол.

«Папєж підійшов до чана з водою і почав імітувати, що він промиває геніталії. Він радісно реготав. Люди з Міністерства закордонних справ, які його супроводжували, також чудово провели час. Вони поводилися як учні середньої школи в поїздці. А японці зробили вигляд, що не бачать цього, бо не знали, як реагувати. Як я писав у повідомленні до прокуратури, я повідомив про інцидент главі Міністерства закордонних справ. Реакції немає», – сказав Ізидорчик.

Ізидорчик також вважає, що саме скарга Чапутовичу призвела до його звільнення і називає це помстою зі сторони Папєжа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук