У Польщі стартувала просвітницька кампанія щодо «геноциду на Волині»

СвітЯрослав Іваночко, 12 липня 2017126218
У Польщі стартувала просвітницька кампанія щодо «геноциду на Волині»
фото Kresy.pl
Мобільний банер вперше виїхав на вулиці Перемишля 9 липня

У Підкарпатському воєводстві Польщі, що на кордоні з Україною стартувала просвітницька кампанія щодо «злочину геноциду на Волині і Східній Малопольщі та тих, хто його здійснив». Як інформує сайт новин nowiny24.pl, це нова ініціатива Комітету з демонтажу бандерівських увіковічнень в Польщі.

«Наша акція має подвійну мету. Хочемо звернути увагу на геноцид на Волині і Східній Польщі і тих, хто його здійснив. Водночас хочемо висловити спротив, щоб у Підкарпатському та інших воєводствах Польщі у публічному просторі функціонували нелегальні увіковічення УПА, які глорифікують ту злочинну організацію», - заявив Марек Кульпа, голова Комітету з демонтажу бандерівських увіковічнень в Польщі та президент ультраправого Руху народовців у Підкарпатському воєводстві.

З одного боку банеру зображено портрет Степана Бандери, якого поляки асоціюють зі злочинами УПА на Волині та інформація польською, англійською і українською мовами. З другого боку банеру зображено перекреслений пам’ятник воякам УПА у Грушовичах, який демонтували 27 квітня за участю місцевої влади.

Вперше на вулиці банер виїхав у неділю, 9 липня у Перемишлі під час тихого маршу з нагоди Дня пам’яті жертв геноциду на Волині і Східній Малопольщі. Варто зазначити, що Перемишлі традиційно панують антиукраїнські настрої. Організатори акції стверджують, що обрали за взірець ініціативу «German Death Camps» – польської ініціативи, яка виникла після сюжету німецького телебачення про «польські табори смерті Майданек і Аушвіц» і мала на меті спростувати це твердження у західних медіа. Тоді мобільний банер із написом «Death Camps Were Nazi German» виїхав із Польщі до Німеччини, Бельгії і Великої Британії і нагадував усім, що концентраційні табори – справа рук німецьких нацистів.

Польські народовці заявляють, що банер про «геноцид на Волині» їздитиме усіма містами Підкарпатського воєводства, а потім вирушить у тур Польщею.

Як інформував ZAXID.NET, днями у Польщі вперше на державному рівні відзначали 74-ту річницю Волинської трагедії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук