У Польщі ухвалили закон про демонтаж радянських військових пам’ятників

СвітКатерина Чурилова, 23 червня 20175060
У Польщі ухвалили закон про демонтаж радянських військових пам’ятників
фото Rzeczpospolita
Наразі в Польщі — 469 «заборонених» об’єктів

Нижня палата парламенту Польщі 22 червня ухвалила внесення поправок до закону про заборону пропаганди комунізму чи іншого тоталітарного ладу в назвах будівель і об’єктів. Цей документ передбачає знесення пам’ятників епохи СРСР, в тому числі і меморіалів на честь Червоної армії, пише Deutsche Welle.

Поправки до закону наберуть чинності через три місяці після опублікування. Під час голосування «за» висловилися 408 депутатів, виступили проти – сім, утрималися – 15.

В оновленому документі йдеться про те, що пам’ятники та подібні до них об’єкти «не можуть віддавати данину пам’яті особам, організаціям, подіям і датам, які символізують комунізм або інший тоталітарний лад».

Згідно із польським законом, до кола таких меморіалів не належать пам’ятники, встановлені на кладовищах або території інших поховань, об’єкти, які не виставлені на загальний огляд, демонстровані в наукових цілях, в якості творів мистецтва, а також монументи, внесені до реєстру пам’яток архітектури.

Відповідно до підрахунків польських істориків, на території держави розташовані 469 «заборонених» об’єктів, 250 з яких прославляють солдатів Червоної армії у часи Другої світової війни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук