У Польщі збільшується попит на українських заробітчан

СвітКатерина Чурилова, 9 серпня 20178081
Конкуренцію українцям складають робітники з Білорусі

У Польщі – як у найрозвиненіших регіонах, так й в регіонах з високим рівнем безробіття – зростає попит на працівників з України. Про це повідомляє польська газета Rzeczpospolita.

Найбільш затребуваними працівники з-за кордону в першому півріччі були у Вармінсько-Мазурському і Підляському воєводствах. Наприклад, там роботодавці шукали понад 10 тис. осіб, що втричі більше, ніж торік.

При цьому в найрозвиненіших воєводствах, на чолі з Мазовецьким, роботодавці в першій половині цього року надали понад 233,5 тис. робочих місць іноземцям, що на 11% більше, ніж 2016 року.

Зазначають, що зацікавленість польських роботодавців в іноземних працівниках, в тому числі українських, зростає у зв’язку з тим, що вони бачать в українцях вирішення їхніх проблеми з дефіцитом робочих на місцевому ринку.

Найбільший попит на працівників відчувається в обробній промисловості (зокрема – в автопромі). Також в українцях вкрай зацікавлені в будівництвах і в роздрібній торгівлі.

За даними міністерства праці Польщі, 95% заяв, поданих у бюро праці – від українців. Друга за чисельністю група іноземців, які працюють у Польщі – білоруси (24,2 тис. заяв).

Падіння попиту на працівників з України можна побачити тільки у двох професійних групах: у сільському господарстві, а також послуги няньок/прибиральниць, оскільки цей ринок уже насичений, а вимоги українок не набагато нижчі, ніж у громадянок Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук