У Польщі значно збільшилася кількість заробітчан із України

ЕкономікаАндрій Стець, 25 січня 201725382
Кількість заробітчан в Польщі зросла на третину у порівнянні з попереднім роком

Польські компанії в 2016 році взяли на роботу 1,3 млн працівників, які приїхали з України, Білорусі і Молдови. Про це, як повідомляє польське видання Newsweek, свідчать дані польського Міністерства сім'ї, праці і соціальної політики.

Таким чином, кількість заробітчан у сусідній країні зросла на третину у порівнянні з попереднім роком.

Як пише видання, більшість трудових мігрантів – українці. На білорусів же припадає 3,5% від загальної кількості іноземців, а на молдован – всього 2,3%.

Також у відомстві зауважили, що в 2016 році Варшава видала рекордну кількість дозволів на постійне проживання – понад 123 тис.. 83% цих документів отримали громадяни України.

Видання зауважує, що потреба в українських заробітчанах, головним чином, зросла на будівництві, в транспортній галузі і в обробній промисловості, а також в гастрономії і готельному бізнесі.

Водночас видання констатує, що найбільші зміни відбулися в польському сільському господарстві. Ще в 2010 році на полях працювали 60% іммігрантів в Польщі, а зараз - 27%.

Польські працедавці наголошують, що «українці не забирають роботу у поляків», а попит на іноземних працівників не опирається на бажання заощадити на зарплатах. Часто українців наймають через нестачу охочих працювати на запропонованих посадах або через брак фахівців у певних галузях, зокрема в ІТ.

Нагадаємо, торік польські консульства в Україні видали українцям загалом 1 млн 264 тис. 593 візи, що на 27% більше, ніж у 2015 році, коли видали понад 922 тис. віз.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук