У Поморянському замку обвалилась стіна

Напередодні впав дах одного з корпусів замку

КультураКатерина Родак, 13 квітня 201863381
Незадовго до обвалу в обласному бюджеті передбачили півмільйона гривень на стабілізаційні роботи в цьому місці

У четвер, 12 квітня, стався обвал найбільш аварійної частини Поморянського замку – стіни східного крила, яка кілька місяців перебувала у критичному стані.

Ще взимку ця стіна замку частково почала відшаровуватися, відтак з'явився ризик обвалу. 30 березня комісія з питань культури, історико-культурної спадщини та туризму Львівської облради передбачила 500 тис. грн на позапланові стабілізаційні роботи та водовідведення у цьому місці.

За інформацією куратора ініціативної групи з відродження Поморянського замку Ганни Гаврилів, наразі ще не відомо, коли саме стався обвал стіни, проте це відбулось після 16:00.

«Ми там провели весь день на оглядинах парку, що біля замку. О 16:00 покинули територію, стіна ще була цілою», – зазначила вона.

Стіна підтримувалась спеціальними конструкціями, проте це не допомогло уникнути обвалу

Внаслідок цієї події, за даними ініціативної групи з порятунку Поморянського замку, ніхто не постраждав.

Нагадаємо, за інформацією директора департаменту архітектури і містобудування Львівської облдержадміністрації Оксани Ткачук, на першочергові протиаварійні роботи у Поморянському замку треба 11 млн грн. За останні два роки Львівська облрада виділила на такі роботи 1,5 млн грн. Зокрема, як повідомив львівський антикорупційний сайт «Наші Гроші. Львів», згідно з платформою публічних закупівель Prozorro, ЛОДА сплатила ПП «Архітектурна майстерня «Лагуш і спілка» майже 289,4 тис. грн за договором від жовтня 2016 року за виготовлення проектно-кошторисної документації на реставраційні роботи на виведення замку-палацу в Поморянах з аварійного стану. Пізніше за виконання першочергових аварійно-відновлювальних робіт КП «Центр Комплекс» ЛОАІ ВОІ СОІУ перерахували 344,1 тис. грн, а вже у 2017 році за реставраційні роботи – ще 757 тис. грн та 97,1 тис. грн.

Також торік Золочівська районна рада виділила замку 100 тис. грн. Ремонтні роботи в замку проводить підрядник «Центр комплекс», а сума договору підряду становить 8,2 млн грн.

Як уточнила пізніше у коментарі ZAXID.NET Ганна Гаврилів, проект з проведення протиаварійних робіт на території Поморянського замку передбачав частковий демонтаж цієї стіни з подальшою перебудовою.

«Шкода, що під час обвалу впало білокам’яне обрамлення вікон, яке має велику історичну цінність. Загалом ми чекали, що цей обвал трапиться, це не було сюрпризом. Шкода лише, що відпало у два рази більше, ніж очікувалось», - сказала вона.

За її словами, зараз необхідно встановити підпору для даху та поставити риштування, щоб фрагменти замку не посипались на будівельників. Потім треба буде відібрати зі завалів цеглу, яка має міцність, підсилити фундамент і відбудувати стіну наново.

Ганна Гаврилів також розповіла, що під час виїзду на територію замку 12 квітня волонтери також помітили обвал даху господарської будівлі замку.

Цей обвал також був очікуваним (Фото- Ганни Гаврилів)

«Це господарська споруда пізнішої забудови, ніж замок, та має меншу мистецьку та історичну вартість. За радянських часів там була їдальня місцевого ПТУ. Але вона юридично є в єдиному комплексі із головною спорудою та також має статус пам'ятки. Обвалилася також, напевно, в четвер зранку або, можливо, десь напередодні (просто ніхто з місцевих не помітив)», - розповіла вона.

Для довідки:

Поморянський замок на Золочівщині є пам’яткою архітектури національного значення, перебуває у дуже аварійному стані, частина стін зруйновано. Перша згадка про Поморянський замок датується 1497 роком.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук