Комісія Львівської облради погодила виділити Поморянському замку ₴500 тис.

СуспільствоОрися Шиян, 4 квітня 20184060
У замку терміново треба провести стабілізаційні роботи та водовідведення на місці, де відшарувався фрагмент стіни

У Поморянському замку тривають ремонтні роботи. Депутатська комісія з питань культури, історико-культурної спадщини та туризму Львівської облради на засіданні 30 березня передбачила 500 тис. грн на протиаварійні роботи. Про це розповіли представники ініціативної групи з відродження Поморянського замку.

«За результатами комісії на 2018 рік на ліквідацію аварійного стану Поморянського замку від ЛОР передбачено 500 тис. грн з можливістю додаткового фінансування ще 500 тис. грн у другому півріччі (наступна стадія – погодження на сесії ЛОР). Також планується дофінансування від Золочівської районної ради у сумі 200 тис. грн», ‒ йдеться у повідомленні.

За інформацією ініціативної групи, взимку у замку частково відшарувався фрагмент стіни внутрішнього фасаду східного крила замку. Зараз існує високий ризик обвалу стіни. Тому підрядник має терміново провести позапланові стабілізаційні роботи та водовідведення у цьому місці.

Окрім того, ініціативна група подала до Львівської ОДА 6 заявок, які пропонує внести до «Плану заходів з реалізації у 2019-2020 роках Стратегії розвитку Львівської області на період до 2020 року». Серед них ‒ ліквідація аварійного стану Поморянського замку (в рамках «Поморяни VIVAT!»), створення Поморянського історико-краєзнавчого музею та інформаційно-координаційного центру «Поморяни Vivat!»; видання та розповсюдження науково-популярного збірника-альбому «Слово про Поморянський замок»; ревіталізація парку довкола Поморянського замку, а також створити туристичний продукт «Літні вихідні в Поморянах».

Нагадаємо, як уточнила директор департаменту архітектури і містобудування Львівської облдержадміністрації Оксана Ткачук, за кошторисною документацією, на першочергові протиаварійні роботи у Поморянському замку треба 11 млн грн. За останні два роки 1,5 млн гривень виділила Львівська обласна рада. Також торік було дофінансування від Золочівської районної ради – 100 тис. гривень. Ремонт проводить підрядник «Центр комплекс». Сума договору підряду становить 8,2 млн грн.

Поморянський замок на Золочівщині є пам’яткою архітектури національного значення, перебуває у дуже аварійному стані, частина стін зруйновано. Перша згадка про Поморянський замок належить до 1497 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук