У прокуратурі Західного регіону 98 проваджень стосовно 24-ї бригади

Головні новини за 21 листопадаІрина Панчишин, 21 листопада 2014, 18:32 770 0

У провадженні прокуратури Західного регіону зараз є 98 справ щодо 24-ї окремої механізованої бригади, у частині, що стосується самовільного залишення військової частини. Про це ZAXID.NET розповів прес-секретар військової прокуратури Західного регіону Микола Гуцуляк.

«Військова прокуратура Західного регіону на даний час розглядає і займається провадженням 98 справ. Але всі порушення закону, які вчинені в зоні АТО, розглядають прокуратури, які працюють в зоні АТО», – наголосив він.

Водночас самі військові не знають, чи були дезертирами. Як розповів один з бійців 24-ї механізованої бригади (не бажає називати свого імені): «Якогось просування справи, чи щоби хтось безпосередньо з прокуратури прийшов і сказав: хлопці от я веду стосовно вас таку-то справу, вам світить такий-то термін, я зараз на такій-то стадії, дайте мені такі-то свідчення і якось цю справу будемо просувати або спускати на гальма – такого нема».

За словами військових, з вересня не всі вони отримали свої відпустки. «Спілкувався з адвокатом, він сказав, що я можу вибити цю відпустку, але мені потрібно постійно писати, тобто вимагати від них, щоб вони писали письмове пояснення, чому вони нам не дають відпустку», – зазначив військовий.

Як стало відомо, згідно із статутом, відпустку дають лише 30% військовим. Також для законної відпустки потрібно прослужити півроку. «Певна кількість військовослужбовців може бути у відпустці, або поза межами частини, тобто це варіюється від 25 до 30%. Те, хто входить в ті відсотки, визначає командир частини. Коли вони повернуться до військової частини, настає черга інших 30%, які також будуть відпочивати», – пояснив військовий експерт Володимир Гулима.

Зрештою, і ці 30% військових відпустку мають заслужити, зазначив речник Західного регіонального медіа-центру. «У командира є право надавати відпустку по заохоченню, за сумлінне виконання обов’язків за, якщо враховувати теперішній час, мужність і героїзм при перебуванні під час виконання завдань в зоні АТО. До деяких військовослужбовців, про яких ви запитуєте, є певні питання і в керівництва військової частини, військової служби правопорядку, зокрема й військової прокуратури», – пояснив керівник Західного регіонального медіа-центру Міноборони України Олександр Поронюк.

Втім, бійці чекатимуть своєї долі не на Львівщині. За нашою інформацією, третій батальйон 24-ї бригади перекидають на Закарпаття.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук