У Пустомитах облаштували ферму за данським зразком

Головні новини Львова за 27.03Ольга Зеліско, 27 березня 2015, 16:50 4519 1

На фермі «Кмітливість» у Пустомитах, що на Львівщині, починали з трьох корів, тепер уже понад 30. Підтримати розвиток господарства допоміг проект Данії, який покрив 40% витрат на будівництво корівника.

Фермер вибрав особливу технологію – безприв’язне утримання тварин. Завдяки цьому в корівнику працює лише чотири людини з родини Кметиків. «Згідно з бізнес-планом, розробленим спільно з данцями, на 2016 рік в мене мало бути 15 корів. Зараз їх уже 30, так що я його випереджаю», – розповів фермер Михайло Кметик.

Проте для ферми дуже потрібний трактор та рулонний прес для фасування сіна. Але взяти кредит у банку під 20% для фермера не під силу. Тож доводиться для заготівлі кормів наймати додаткових людей і техніку.

«Рулонний прес для сіна мені доведеться купити. А от з трактором ціна космічна, колись коштував 200 тис. грн, зараз 480 тис.», – бідкається пан Михайло.

Завдяки органічному корму та любові господарів корова в середньому дає по 14 літрів молока в день. Щомісяця приїжджають фахівці з данського проекту, які перевіряють показники надоїв. Молоко з жирністю понад 3% коштує 7 грн за літр. Мешканці Пустомитів та навколишніх сіл розкуповують фермерське молоко.

Спочатку фермер купував корів у селян. Зараз відмовився від цього, хоче збільшити поголів’я лише завдяки власному приплоду. Інакше корови ставляться агресивно до чужинців у стаді. Батько та син Кметики самі і приймають пологи у тварин, тож робочий день іноді триває і вночі.

«Телята мають виростати з тими коровами, з якими в майбутньому вони будуть пастися. Тоді одна другу не б’є і шкоди не робить. Тому ми вирощуємо тільки своїх», – пояснив Петро Кметик.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства вирішили допомогти маленьким селянським господарствам. Розробляють проект підтримки сімейних ферм. «Ми зараз працюємо над новою редакцією Закону про державну підтримку сільського господарства в Україні. Раніше, так історично склалося, що підтримка стосувалася великотоварних комплексів. А дрібним фермерам, господарствам кошти не доходили», – розказав заступник міністра аграрної політики та продовольства Володимир Лапа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Victor Tyushka 29 березня 2015, 21:40

  Шановна пані Ольго Зеліско та редакція Zahidnet,
  Або п.Михайло забув сказати, або ви не описали, що ферма Кмітливість попри допомогу данського уряду отримувала допомогу канадського проекту "Підвищення конкурентоспроможності молочного сектору", зокрема ферма була побудована за здешевлений кредит під гарантії надані канадським проектом у банку. Канадський проект надав і частину обладання для ферми у вигляді гранту. Щомісяця фермера відвідуюють спеціалісти канадського проекту і надають консультації та іншу підтримку. Чому ця інформація не відображена у матеріалі?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук