Помер учасник першої української антарктичної експедиції Віталій Вернігоров

Віталій Вернігоров не дожив кілька місяців до свого 70-річчя

В столиці Італії – Римі – від сердцевого нападу у віці 69 років помер видатний український геолог Віталій Вернігоров. Науковець повертався до України з наукової станції «Академік Вернадський» в Антарктиді після участі у сезонній експедиції.

Як повідомило Міністерство освіти і науки України, Вернігоров почав свій дослідницький шлях у морських експедиціях з 1980-х років. Працював у Атлантиці та Індійському океані, ходив у довколосвітнє плавання. Був учасником легендарної першої Української антарктичної експедиції, потім багато разів зимував у Антарктиді та брав участь у сезонних дослідженнях.

Вернігоров був геоморфологом – співробітником Інституту геології Національної академії наук України, проводив різноманітні геолого-геофізичні дослідження. Попри поважний вік (у вересні цього року йому мало виповнитися 70 років), він долучився до сезонної експедиції, що вирушила на станцію «Академік Вернадський» наприкінці березня цього року.

«За час експедиції Віталій Петрович не скаржився на здоров’я, був надзвичайно активним і життєрадісним. Однак дорогою додому, під час пересадки між літаками в Римі, йому раптово стало зле», – зазначається у повідомленні.

На антарктичну наукову станцію «Академік Вернадський» 22 березня вирушила 23-тя українська наукова експедиція, яка буде нести на об'єкті цілорічну вахту, спостерігаючи за зміною клімату та озонового шару. Тоді, разом з «зимувальниками» до Антарктиди вирушили і так звані «сезонники» – 12 науковців, які провели на станції короткострокові дослідження (зокрема – взяття зразків).

Сезоном в Антарктиді називають 2-3 місяці «літа», коли тане лід, зазначила агенція УНІАН.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук