У Рівному активісти допомагають міськраді протидіяти забудові на Пагорбі слави

У Рівному активісти допомагають міськраді протидіяти забудові на Пагорбі слави
фото 4vlada.net
У Рівному активісти протидіють забудові на Пагорбі слави

У Рівному поліція розслідує кримінальне провадження щодо висновку судового експерта про те, що пустир на Пагорбі слави у місті визнано незавершеним будівництвом. Провадження за ст. 384 Кримінального кодексу (завідомо неправдивий висновок експерта в суді) було відкрите після звернення представників громадського руху «Захистимо Рівне», повідомив портал «Четверта влада».

3 жовтня Господарський суд Рівненської області, в особі судді Оксани Андрійчук, погодився із аргументами забудовника і визнав ділянку площею майже 72 кв. м. на закинутому пустирі на Пагорбі слави у Рівному самовільним будівництвом, що дозволяє його узаконити.

«Тобто міська рада першу судову інстанцію програла», – прокоментувала начальниця організаційного відділу виконкому Рівненської міськради Людмила Стригунова.

Підставою для винесення згадуваного рішення була, зокрема, судово-будівельно-технічна та земельно-технічна експертиза, яку зробив судовий експерт Григорій Марченков, який працює у Хмельницькому відділенні Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

«Згідно з висновком експерта за результатами проведення судових земельно-технічної та будівельно-технічної експертиз № 2055/16-26 від 08.09.2016 року зроблені такі висновки:

Самочинно збудований об’єкт нерухомого майна (вул. Київська,87, м. Рівне) загальною площею 71,6 кв. м. знаходиться на земельній ділянці площею 830 кв. м. на вул. Київській в м. Рівне (в районі меморіалу Слави), що перебувала у користуванні позивача згідно з договором оренди від 14.04.2008 року... Архітектурно-планувальні та конструктивні рішення самочинно збудованого об`єкту нерухомого майна (вул. Київська,87, м. Рівне) загальною площею 71,6 кв. м. відповідають нормативним документам», – зазначено у судовому рішенні.

Водночас жодного об’єкту незавершеного будівництва, який вказаний у висновках експертизи, на вказаній території не існує. 8 жовтня рівненські активісти тут провели толоку – розчищали чагарі, щоб показати, що громада міста й надалі готова відстоювати парк.

Фото: Активісти розчистили ділянку біля Пагорба слави, щоб довести, що тут немає об’єкту незавершеного бідувництва, який можна узаконити / «Все»

Також активісти «Захистимо Рівне» замовили незалежну експертизу, яка підтвердила, що в межах згадуваної земельної ділянки немає жодних надземних конструкцій, будівель чи споруд, а також підземних конструкцій.

Експертизу рівняни надали міському голові Рівного для долучення до аргументації апеляційної скарги, яка готується міською радою на рішення Господарського суду Рівненської області.

Зазначено також, що навесні 2014 року невідома фірма захопила, обгородила і почали забудовувати близько 68 соток землі парку на Пагорбі слави. Кримінальне провадження з цього приводу тоді закрили в зв’язку із відсутністю в діях юридичної особи складу кримінального правопорушення. Проте рівняни тоді власноруч зупинили будівництво на Пагорбі слави.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук