У Росії прокуратура розпочала перевірку театрального репертуару

КультураК.С., 19 червня 20152800

Тверська міжрайонна прокуратура Москви прислала в московський Центр імені Мейєрхольда запит, в якому викликала художнього керівника театрального центру Віктора Рижакова «для дачі письмових пояснень» з приводу репертуару, який перевіряється «з приводу використання в театральних постановках нецензурної лайки, пропаганди аморальної поведінки, порнографії», пише «Новая газета», наводячи фотокопію листа з прокуратури.

Наглядове відомство цікавило, чи входять у репертуар Центру імені Мейєрхольда вистави «Усі відтінки блакитного», «Тригрошова опера», «Саломея», «Життя вдалося», «Тангейзер», «Антоній і Клеопатра», «Гола піонерка» та інші.

Також прокуратуру цікавлять імена режисерів, короткий зміст і участь в постановках неповнолітніх, якщо ці вистави присутні в репертуарі. А також, чи є у постановок «дозвільні документи» і хто саме з місцевої влади «відповідає за узгодження вистав перед виходом на сцену для масового показу».

Прокуратура також вимагає надати «сценарії вистав» та відеозаписи.

Газета зазначає, що жоден з перерахованих вистав не входить в репертуар Центру ім. Мейєрхольда. На питання видання, чому прокуратура почала займатися репертуарною політикою театру, у прокуратурі відповіли, що перевірка театрального репертуару на предмет правопорушень входить до компетенції відомства.

У листі прокуратури вказується джерело скарги - незалежний фонд розвитку культури «Мистецтво без кордонів», який, за даними «Нової газети», є організатором провокаційних акцій, спрямованих, за словами організаторів, на «підвищення лояльності до російських продуктам культурного інтелектуальної спадщини, до авторів і предметів мистецтва, створеним в Росії».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук