У розписі храму на Тернопільщині зобразили героїв Майдану та АТО

СуспільствоЮлія Лавришин, 21 грудня 20178330
У розписі храму Преображення Господнього у місті Кременець на Тернопільщині зобразили героїв Майдану та АТО

У розписі храму Преображення Господнього УПЦ (КП) у місті Кременець на Тернопільщині іконописець Василь Стецько зобразив героїв Майдану та АТО. Про це у Facebook-спільноті «Типовий Кременець» повідомив настоятель храму, протоієрей Володимир Буграк.

«В настінному розписі нашого собору ми прагнули відобразити переломний момент сучасної історії української нації: Майдан та АТО. Дати цим подіям певне богословське осмислення та підкреслити виховний момент для сучасних та майбутніх поколінь»,написав Володимир Буграк.

Серед зображених майданцівців – герої Небесної сотні та збірні образи, наприклад, чоловіка з дерев'яним щиром, журналіста та медика. Незламність їх духу символізує також зображена стелла Незалежності. Символом непереможності українського війська іконописаць показав вежу Донецького аеропорту з синьо-жовтим прапором та збірні образи кіборгів.

Як він додав, таке зображення є цілком прийнятним для храму. «Зображені події Майдану та АТО не є власне іконою, вони утворюють немов би фон ікони, слугують її смисловим оформленням, – пояснив Володимир Буграк. Українська Визвольна війна є саме визвольною, а не загарбницькою, тому визвольну боротьбу благословляє Господь».

Площа зображення – 70 м2. Наразі розпис ще не завершено.

Храм Преображення Господнього у Кременці Тернопільської області

Довідка: храм Преображення Господнього – колишній єзуїтський костел, збудований у 1739 році за підтримки князя Михайла Сервація Вишневецького (брат Януша Вишневецького). Після булли папи Климента XIV про заборону товариства єзуїтів від 1773 року храм став православним. У 1840 році храм освятили на честь Преображення Господнього. У 1939 з приходом радянської влади його закрили і лише після проголошення Незалежності України храм відновив свою роботу та перейшов у власність Української православної церкви Київського патріархату.

Нагадаємо, що навесні цього року ухрамі св. Йосафата, що у Червонограді на іконі, що символізує Страшний суд, у пекельному вогні зобразили герб СРСР, німецьку свастику та чоловіка, що дуже схожий на президента Росії Владіміра Путіна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук