У Рясному створять «зелений» мікрорайон

Німецькі фахівці мають допомогти підвищити енергоефективність у трьох мікрорайонах і інтегрувати відновлювальну енергетику

У п’ятницю, 26 травня, міський голова Львова Андрій Садовий та мер міста Фрайбурга Дітер Саломон підписали угоду про співпрацю між міськими управліннями щодо енергетичної оптимізації трьох мікрорайонів міста. Угода стосується мікрорайонів Рясне-1, Рясне-2 та Кам’янки, що розташовані на виїзді зі Львова вздовж вул. Шевченка. Про це інформує прес-служба Львівської міської ради.

«Фрайбург є лідером в Німеччині щодо застосування енергоефективних технологій, відтак ми хочемо максимально перейняти цей досвід для Львова, тому спільно подаємося на грант німецького уряду. Орієнтовна сума гранту півмільйона євро. Звичайно ще буде дофінансування з нашого бюджету», - заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

Німецькі фахівці мають допомогти підвищити енергоефективність у цих мікрорайонах і інтегрувати відновлювальну енергетику. Як зазначив Дітер Саломон, представники делегації вже побували у Рясному і визначили перший будинок, де реалізують заходи з енергозбереження. Згодом експеримент поширять і на весь район.

«Проект поділений на дві частини. Одна – це енергозбереження. Ми обрали будинок, який передбачає роботи з утеплення фасаду. Проведена його енергетична санація і ми хочемо досягти того, щоб мешканці розуміли, що вони мають економити енергію, а з іншого – завдання мешканців будинку в тому, щоб вони переобладнали свою систему опалення, щоб могли регулювати і розуміли, що якщо споживають менше, то будуть менше витрачати коштів на опалення. Іншою темою в районі є освітлення вулиць, зокрема й led-освітлення. Ми можемо використовувати власне такі технології, які будуть служити довше, і коштують набагато менше», - зазначив мер міста Фрайбурга Дітер Саломон.

За словами міського голови Андрія Садового, роботу над проектом планують розпочати цього року, а в наступному році займатимуться його реалізацією.

Угода про співпрацю між містами Львів і Фрайбург діятиме з вересня 2017 року по серпень 2020 року за підтримки Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку (BMZ), організації Engagement Global та програми NAKOPA (Довготривалий розвиток спільнот шляхом підтримки партнерських проектів). Загальні витрати на заходи становлять близько 498 тис. євро. Організація Engagement Global, згідно з угодою, покриває близько 448 тис. євро.

Нагадаємо, Фрайбург – перше місто світу, з яким Львів уклав угоду про співпрацю. Договір про встановлення зв’язків між Львовом та Фрайбургом було підписано 24 серпня 1989 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук