У Шевченківському гаю відкрили виставку гутного скла та живопису

Головні новини Львова 08.08Галина Кучманич, 8 серпня 2018, 19:20 631 0

У Музеї народної архітектури та побуту у Львові відкрилася нова виставка «Мистецтво, створене вогнем». Свої роботи виставили львівські митці Романна та Василь Білоус. Подружжя творить разом понад 35 років.

«Ця виставка ‒ доробок нашого життя. Хоч робота зі склом дуже важка, приносить неабияке задоволення. Разом з чоловіком любимо подорожувати. Багато ідей черпаємо від природи та спілкування з людьми. Саме у мандрівках знаходимо натхнення», ‒ розповідає Романна Білоус, художниця гутного скла.

Твори майстрів не сплутаєш. За роки роботи вони сформували свій особливий стиль.

«Працювали у різних техніках: венеціанська нитка, мельфіорі. Багато експериментували і так вигадали свою, не схожу на інші. Так би мовити, виробили свій фірмовий стиль», ‒ ділиться Василь Білоус, художник гутного скла.

Вироби митців виставляють в Україні, Німеччині, Польщі, Нідерландах та Америці. У Музеї народної архітектури та побуту твори подружжя експонують не вперше.

«Мистецтво гутного скла ‒ ремесло трішки підзабуте. Потрібні спеціальні печі, які розжарюються до величезних температур. Колись працювала Львівська кераміко-скульптурна фабрика і галузь розвивались. Тепер в Україні нема потужностей, щоб виготовляти такі вироби. Тому цим займаються поодинокі митці у приватних майстернях», ‒ зазначає Тамара Дуда, координаторка виставки.

Серед творів представлені також роботи Миколи Білоуса, уже покійного старшого брата пана Василя. Чоловік працював з вітражами та аквареллю.

«Найбільше він любив малювати квіти та портрети. Натхнення знаходив, гуляючи вуличками старого міста. Дуже його приваблювали цікаві будинки Львова», ‒ згадує пані Людмила, дружина Миколи Білоуса.

Виставка працює щоденно з 10 до 18 години, крім понеділка та вівторка. Триватиме вона до кінця вересня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук