У Шевченківському гаю відновлять розібрану хату із с. Шилівці

СуспільствоОльга Гринько, 27 березня 20172460

Експонат Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького – хата із с. Шилівці – ще у 2011 р. була визнана аварійною. Її розібрали через незадовільний стан об'єкту, постійне затоплення ділянки та багаторічний аварійний стан будівлі. Проте експонат відновлять із заміною підвалин та каркасних елементів стін. Про це йдеться у повідомленні прес-служби ЛМР.

Депутати Львівської міськради на останній сесії 23 березня звернулися із зверненням щодо можливого руйнування однієї з пам'яток у Музеї народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького. Проте, як повідомила дирекція музею, така інформація не відповідає дійсності.

За словами директора Музею народної архітектури та побуту Романа Назаровця, ще у 2011 р. хату з с. Шилівці вирішили розібрати через незадовільний стан об'єкту, постійне затоплення ділянки та аварійний стан будівлі. Адже через неконтрольоване руйнування об’єкту могли постраждати відвідувачі та працівники музею.

«На даний момент стан хати аварійний. Конструктивні недоліки глинобитної конструкції без розбірки усунути неможливо, зокрема, здійснити заміну підвалин чи каркасних елементів стін. Тому музеєм розпочато процес її реконструкції. Цю хату вже розібрали, для збереження конструктивних елементів їх законсервували, а тепер ведеться підготовка виконання проекту реконструкції із залученням провідних етнографів та фахівців з народного будівництва. Також додам, що цей об'єкт не рахується у Державному реєстрі нерухомих пам'яток України Міністерства культури України», – зазначив Роман Назаровець.

Музей планує зробити проект реконструкції цієї хати з майбутнім повноцінним її відтворенням на новому придатному місці та введенням в експозицію в етнографічній зоні «Буковина».

Хата з с. Шилівці частково була відтворена в Музеї у 1988 році, але так і не стала музейним експонатом. А у 1995 р. було складено акт «Проведення інвентаризації об’єктів архітектури», який засвідчив її неготовність до експонування.

До слова, Львівська міська рада передбачила в бюджеті розвитку 2,37 млн грн на реставрацію пам’яток народної архітектури у музеї «Шевченківський гай». За відповідну ухвалу під час засідання сесії 23 березня проголосували 52 депутати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук