Екологи нарахували ₴4,8 млн збитків від стихійного сміттєзвалища у Сколе

Поблизу річки Опір у м. Сколе екологи виявили стихійне сміттєзвалище, збитки від забруднення оцінили у 4,8 млн грн

У Сколе державні екоінспектори наприкінці липня виявили несанкціоноване сміттєзвалище, площею 4 тис. м2, поблизу річки Опір та несанкціонований скид стічних вод у потічок, що впадає у цю річку. За підсумками аналізу відібраних проб ґрунту та стічних вод, екологи нарахували збитки за забруднення земель у 4,77 млн грн.

Екологи встановили, що перевищення вмісту забруднюючих речовин у пробі ґрунту, відібраній біля стихійного сміттєзвалища, становить у перерахунку на азот амонійний 1,4 рази, а вміст рухомих форм фосфору вищий за норму у 3 рази. Про це повідомила Державна екоінспекція у Львівській області.

Біля ріки Опір у Сколе виявили стихіне сміттєзвалище, площею 4 тис. м2

Вода у потічку, за висновком інспекторів такою, як у каналізації. У самій річці Опір, за 200 м нижче від місця впадіння потічка, екологи також виявили збільшення концентрації забруднюючих речовин та помітне зниження розчиненого кисню, що згудно впливає на місцеву фауну.

У держекоінспекції повідомили, що за підсумками перевірки, проведеної 27 липня, надіслали комунальному підприємству «Сколівське ЖКП» вимогу ліквідувати несанкціоноване сміттєзвалище, а у Сколівську міську раду вимогу ліквідувати витік нечистот у річку. Разом із цим екологи звернулися у Сколівське відділення поліції з вимогою встановити власника несанкціонованих відходів. Тепер матеріали щодо нарахованих збитків передали у поліцію для забезпечення їх відшкодування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук