У соцмережі «Вконтакте» поширюється вірус у «пікантних» повідомленнях від українського чиновника

У мережі «Вконтакте» зафіксовано розповсюдження вірусу з профілю одного з чиновників України. Вірус розсилається в основному на телефони і соціальні профілі інших чиновників.

Про це повідомила команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України (CERT-UA), яка входить в структуру Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

«Нещодавно нами отримано інформацію про те, що певним посадовим особам України з сервісу VK надходять повідомлення різного підозрілого характеру, метою яких є заманювання користувача на ресурс в мережі Інтернет, де розміщено шкідливе програмне забезпечення. При цьому вказується досить пікантна причина надходження такого повідомлення – посадовій особі буде складно потім привести її в якості аргументу, що є елементом соціальної інженерії», - наголошується у повідомленні.

Експертам CERT-UA вдалося з'ясувати, що підозрілий профіль у «Вконтакте» зареєстрований на особу, що вказала в якості контактних даних мобільний телефон і поштову скриньку чиновника України.

«Репутація найбільш відомої російської соцмережі страждає ще й тому, що при спробі змінити пароль від облікового запису користувача повідомляють про те, що номер телефону буде змінено на російський через 2 тижні без повідомлення причини або запиту на це від самого користувача. Дивно, правда?» – додали у CERT-UA.

Держспецзв'язку закликало чиновників за можливості не відкривати такі «пікантні» повідомлення.

Довідка. CERT-UA (скор. – Computer Emergency Response Team of Ukraine – це команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України) – спеціалізований структурний підрозділ Державного центру захисту інформаційно-телекомунікаційних систем (ДЦЗ ІТС) Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук