У США пропонують не видавати віз українським корупціонерам

Володимир Балита, 16 липня 201218687
У США пропонують не видавати віз українським корупціонерам

Відповідаючи на виборче переслідування політичних лідерів опозиції в Україні, конгресмен-республіканець Крістофер Сміт – голова Комісії Сполучених Штатів Америки з безпеки і співробітництва в Європі (Гельсінська комісія), сьогодні представив резолюцію щодо заохочення прав людини та демократії в Україні.

Резолюція вимагає від українського уряду припинити вибіркове переслідування, звільнити Юлію Тимошенко та інших посадових осіб колишнього уряду, які перебувають у в’язниці, і вжити заходів для забезпечення демократичного, справедливого і прозорого виборчого процесу в період до парламентських виборів, що пройдуть 28 жовтня 2012 року.

«За правління президента України Віктора Януковича в Україні спостерігається тривожна тенденція до зниження її демократичного розвитку», – заявив конгресмен.

«Ця резолюція наводить заходи, яких український уряд має вжити, відповідно до своїх зобов’язань перед ОБСЄ. Американці глибоко зацікавлені в незалежності України і майбутньому демократичному розвиткові», – йдеться в резолюції.

З огляду на те, що Україна 2013 року перебирає головування в Організації з безпеки і співробітництва в Європі, резолюція закликає український уряд вжити негайних заходів для подолання нинішнього антидемократичного курсу і відображати зразкову поведінку, особливо в царині прав людини та основних свобод, демократії та верховенства закону.

Щоб наголосити на серйозності побоювань з приводу відступу від демократичного процесу в Україні, в резолюції міститься заклик – відмовити в американських візах українським чиновникам, задіяним у серйозних порушеннях прав людини, антидемократичних діях, таких як фальсифікація виборів, або корупції, зокрема щодо посадових осіб, які беруть участь у вибірковому переслідуванні і переслідуванні політичних опонентів.

Нагадаємо, президент Freedom House Девід Кремер не виключав, що уряд США застосує санкції проти представників чинної влади України через політичні репресії своїх опонентів. "У Конгресі США розглядається законопроект, спрямований насамперед на Росію, щодо запровадження заборони на в’їзд та арешту активів посадовців, які порушували права людини. Відповідно до останньої редакції цього законопроекту, яка є у Сенаті, його можуть застосувати і до інших країн, включаючи Україну", - сказав Креймер.

Нагадаємо, комісія США з безпеки і співробітництва в Європі, відома також як Гельсінська комісія, є незалежним урядовим органом США, створеним 1976 року для контролю за дотриманням положень Гельсінкської угоди й інших зобов'язань у рамках Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

Комісія складається з 9 членів від Сенату США, 9 членів Палати представників, а також має у складі по одному члену від Держдепартаменту, Міністерства оборони й Міністерства торгівлі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук