У США розсекретили і оприлюднили відео ядерних випробувань

СвітАндрій Стець, 16 березня 201710710
З 1945 по 1962 роки США провели 210 атмосферних ядерних випробувань

У США розсекретили 750 відео ядерних випробувань в атмосфері, що проводилися в період з 1945 по 1962 роки. Ініціаторами проекту стали фізики Ліверморської національної лабораторії в штаті Каліфорнія. Як наголошується на сайті лабораторії, домогтися розсекречення вдалося в рамках масштабного проекту з пошуку і відновлення подібних записів.

Впродовж зазначених років США провели 210 атмосферних ядерних випробувань, причому кілька камер фіксували кожну подію зі швидкістю близько 2,4 тис. кадрів за секунду. Але за минулі десятиліття близько 10 тис. цих фільмів було розкидано по всій країні в сховищах підвищеної безпеки. Вони не тільки покривалися пилом, але і повільно псувалися.

Велика частина відео записана на нітрат целюлозі - матеріалі для старої кіноплівки. Ця речовина дуже добре горить, але погано зберігається. Тому вчені поспішали скоріше оцифрувати всі записи, які дозволять фахівцям краще вивчити наслідки ядерних ударів. Самі відеозаписи вчені викладають на спеціальному YouTube-каналі.

Відео Lawrence Livermore National Laboratory

Атмосферні ядерні випробування США проводилися на полігоні в Неваді і на Маршаллових островах, також випробування проходили на Алясці, в Колорадо, Міссісіпі і Нью-Мексико.

Протягом останніх п'яти років фізик-ядерник Ліверморської національної лабораторії Грег Спріггс і команда експертів у галузі кіно, архівістів та розробників програмного забезпечення шукали, сканували, аналізували і розсекречували ці фільми. Їхня мета - зберегти зміст плівок до того, як його буде втрачено назавжди. На сьогоднішній день команда знайшла близько 6,5 тис. з 10 тис. фільмів, створених під час випробувань.

Було відскановано близько 4,2 тис фільмів, 500 проаналізовано повторно і близько 750 - розсекречено.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук