Вперше за п'ять років у США стратили злочинця на електричному стільці

Вид страти обрав сам засуджений, вважаючи її менш болісною, ніж смертельна ін'єкція

СвітАндрій Стець, 2 листопада 20187860

Ув’язнений у штаті Теннессі Едмунд Загорські став першим за п’ять років засудженим у США, смертний вирок якого був приведений у виконання через електричний стілець. Про це повідомляє USA Today.

Як повідомляється, злочинець був засуджений у квітні 1983 року за вбивство двох осіб, які хотіли придбати у нього наркотики. Такий вид страти обрав сам засуджений, вважаючи її менш болісною, ніж смертельна ін'єкція.

У 1960-і роки у США почалася боротьба проти застосування смертної кари, підсумком якої став мораторій на її виконання (діяв у 1972-1976 роках). За даними порталу deathpenaltyinfo, який веде статистику з моменту скасування мораторію в 1976 році, в країні були страчені 1484 особи, у тому числі 19 у 2018 році. Станом на жовтень 2018 року, приведення у виконання смертельного вироку в США до кінця року очікують вісім осіб.

Наразі смертна кара в США дозволена на території 31 штату. У законодавстві США прописано право страчувати засуджених через розстріл і повішення, за допомогою гільйотини, електричного стільця, а також у газовій камері.

Противники смертної кари констатують, що судові помилки неминуче призводять до страт невинних. Якщо помилково ув’язнити – випустити можна, а якщо вбити – воскресити не можливо. Також наводиться статистика, яка показує, що скасування або введення смертної кари у країні сама по собі не змінює кількості тяжких злочинів.

Нагадаємо, що 12 жовтня Верховний суд штату Вашингтон вирішив скасувати на території штату смертну кару.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук