У Стрию відкрилася виставка про найстаріше село району

12 травня 20089180

У Стрийському краєзнавчому музеї "Верховина" відбулася презентація другої виставки з циклу "Історія села". На цей раз вона присвячена селу Добряни. Її ініціаторами та співорганізаторами виступили сільська рада, працівники закладів культури та освіти села, старший науковий співробітник музею Романа Савчин. Мета серії виставок - детальна розповідь про історію кожного населеного пункту району.

Виставку "Моє село - початок історії України" працівники музею розбили на дев’ять розділів: "Вони писали історію села" - містить записи старожилів, мапи села й згадки про першого літописця Антіна Петрушевича; "Добрянське приходство" - тут розміщено старовинну ікону із церкви, що згоріла, вишивки, фото із церковного життя до 1939 року і за часів відродження, ілюстрації про освячення національного прапора, інформація про приїзд видатних особистостей до села (зокрема в 1912 році в Добрянах побував митрополит Андрей Шептицький); "Без минулого нема майбутнього"; "Пісня наше багатство"; "Добряни - село футбольне"; "Відродження традицій - Союз Українок"; "Відомі люди - вихідці Добрян"; "Відлуння Помаранчевої революції"; "Вшанування героїв, які полягли за волю України".

Довiдка ZAXID.NET

Село Добряни розташоване на відстані 3 км від Стрия. Перші згадки про нього датовані кінцем ХІІІ початком ХІV століття. Це одне з найстаріших сіл Стрийщини. Про походження назви села існує три версії: від імені князя Добрини; польський король подарував ці добрі землі драгуну Добрянському; від монголо-татар люди ховалися в дебрях, щоб важко було їх впіймати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук