У Стрию викладачі і студенти ПТУ перекрили трасу Київ-Чоп

Викладачі і студенти всіх ПТУ м. Стрий на Львівщині перекривають міжнародну трасу Київ-Чоп. Освітяни протестують проти переведення професійно-технічних училищ на фінансування з місцевих бюджетів.

У Стрию є чотири коледжі, фінансування цих навчальних закладів є мізерним. Трудовий колектив з березня не отримує зарплатні, а учні стипендій. Також бракує коштів на проведення навчального процесу, не платять за комунальні послуги.

Зараз біля 614 км траси Київ-Чоп зібралися викладачі та учні ПТУ №35, їх близько 30 осіб. Але планується, що сюди підійдуть представники усіх навчальних закладів Стрия.

Перекриватимуть трасу з 12:30 до 16:00 на об’їзній (614 км траси Київ-Чоп) біля закладу «Шашличний двір». Учасники акції ходять по пішохідному переходу, який там облаштований.

На трасі утворився затор, переважно із фур. Весь транспорт їде через центр Стрия, що утворило транспортний колапс в місті. 

На місце події приїхала директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олександра Небожук, яка зазначила, що схожа ситуація з фінансування ПТУ є й в Новому Роздолі, Дрогобичі і Самборі. Але за її словами, міська влада Стрия свідомо не хоче виконувати закон про фінансування професійно-технічної освіти з місцевих бюджетів. Це питання винесуть на найближчу сесію Стрийської міської ради, що відбудеться 13 червня.

Учнівсько-викладацький колектив Стрия наголошує, що сьогоднішня акція попереджувальна. За їхніми словами, у закладах через затримку надходження фінансування не оплачуються комунальні послуги. А це може призвести до відімкнення всіх комунікацій навчальним закладам. Тому, якщо ситуація не зміниться, вони обіцяють повністю перекрити міжнародну трасу.

Нагадаємо, фінансування професійно-технічної освіти, в результаті змін до бюджетного кодексу, що були ухвалені в кінці 2015 року, переклали на місцеві бюджети. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук