20 профтехучилищ у Львові тепер утримуватимуть коштом міського бюджету. Такою є вимога бюджетного кодексу внаслідок нещодавніх змін. Чи вистачить на усіх грошей – зараз розмірковують і в Ратуші, і переймаються у кожному навчальному закладі.
«Наше училище – чи не єдине в області, де готують пекарів. Тому, окрім того, що учні здобувають фах, вони ще й заробляють на себе. Бо нерідко є випадки, коли львів’яни замовляють у нас продукцію, короваї, святкову випічку. Але ці спецкошти, які ми заробляємо, в нас компенсують тільки 10 відсотків наших потреб. Проте найбільша частина видатків – це є стипендія учнів. На другому місці – це є заробітна плата викладачів. Третє місце посідають комунальні видатки», – розповіла директор львівського вищого професійного училища харчових технологій Наталія Склярчук.
Щомісячні видатки в училищі, за словами директора, 800 тисяч гривень. Відтепер ці витрати мусить взяти на себе місто. А на усі львівські ПТУ – це буде понад 220 мільйонів гривень в рік.
«Ці гроші, ще раз наголошую, у нас є. Тому що дохідна частина цьогорічного бюджету розвитку збільшується внаслідок збільшення деяких відрахувань – податку на доходи фізичних осіб, акцизного збору. Збільшується також податок на транспорт – із дорогих машин. Відповідно ми маємо трохи більше надходжень і ресурс для утримання ПТУ є», – пояснив директор департаменту фінансової політики Львівської міськради Олег Іщук.
Та навіть попри такі значні витрати у місті не поменшає ремонтів доріг і дахів. Як обіцяють у Ратуші, вдасться придбати навіть нові автобуси для маршрутних перевезень.
А от в області становище значно гірше. Тому депутати облради від уряду все ж вимагатимуть державних субвенцій. Бо ПТУ у районах Львівщини інакше не витягнуть.
«Це має бути обов’язково триєдине фінансування – державне, власні зароблені кошти навчальних закладів і фінансування з боку роботодавців. Тому ми докладемо максимум зусиль, щоб повернути саме таку європейську практику фінансування профтехучилищ», – наголосила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олександра Небожук.
На обласному фінансуванні зараз мають бути 22 ПТУ у селах і райцентрах Львівщини. Мінімальні кошти на їх утримання вишукують також і в кожній райадміністрації.