У суботу святкуватимемо День Конституції

День Конституції

Головні новини за 27 червняНовини Львова, 27 червня 2014, 19:20 0

До такого головного документа в українців був довгий шлях. І він не припинився, коли ми отримали Конституцію. Згодом довелося боротися, аби усі права, прописані у законі, втілювалися у життя.

У ніч із 27 на 28 червня 1996 року ніхто не виходить із залу засідань Верховної Ради. Після безсонної доби нарешті приймають Конституцію України. До того оточення Леоніда Кучми написало свою Конституцію. Парламентарі ж створили свій варіант. Його прийняття свідомо затягували комуністи.

Михайло Косів тоді, у 96-му, був народним депутатом України. Згадує, о 5 ранку 27 червня у його помешканні пролунав телефонний дзвінок. ВикликАли на термінове засідання президії Верховної Ради.

Депутати домовилися не розходитися, допоки не приймуть Конституції.

Каменем спотикання були питання мови, державних символів, статус Криму, а ще розподіл повноважень між президентом і парламентом.

Тоді вперше у Парламенті офіційно прозвучав гімн України.

Олесь Гасюк — ровесник української Конституції. Чи хлопець міг собі уявити, що йому доведеться боронити головний закон на Майдані. Вийшов у тому числі й за те, аби усі задекларовані права діяли.

Можна по-різному сприймати Конституцію 96-го року. Втім за визнанням міжнародних експертів, за правами і свободами людини, Українська Конституція - одна із найдосконаліших у світі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук