У світі цьогоріч вилучили близько 317 тисяч фальшивих євро

СвітВолодимир Балита, 21 липня 20133770
У світі цьогоріч вилучили близько 317 тисяч фальшивих євро
фото zaxid.net
Гроші

За перше півріччя цього року в світі було вилучено близько 317 тисяч фальшивих банкнот єдиної європейської валюти. Як зазначено в повідомленні Європейського центрального банку, ця кількість є найвищою з 2010 року.

«Популярністю серед фальшивомонетників користувалися, насамперед, 20-єврові купюри (38% випадків), на другому місці - банкноти вартістю в 50 євро (44,1%)", - йдеться в повідомленні, пише УНІАН.

Однак, за даними ЄЦБ, активно підробляються і нові версії 5-єврових купюр, які почали друкувати лише цього року.

У Фінрегуляторі раніше відзначали, що вони надійно захищені новими водяними знаками і видозмінені бічною галограмою.

Однак, як зазначають в повідомленні, серйозних побоювань ця статистика викликати не повинна. Зокрема на території Німеччини на 10 тисяч жителів припадає всього близько 5 недійсних банкнот. Якщо враховувати всі країни валютного союзу, то ймовірність отримати здачу "фальшивками" дещо більше - 19 купюр на 10 тисяч осіб.

Викликає занепокоєння активність фальшивомонетників у Бельгії і Нідерландах, де було вилучено 21,5 тисячі та 19 тисяч підроблених банкнот відповідно.

За словами представника німецького центробанку (Бундесбанку) Хельмута Рітт, збиток, нанесений фальшивомонетниками в першому півріччі поточного року, становить 16 мільйонів євро. "Цей показник залишається стабільним з 2011 року Що стосується Німеччини, то там було вилучено фальшивих грошей на суму в 1,1 мільйона євро ", - заявив він.

На його думку, роботодавці повинні подбати про те, щоб наймані ними касири пам'ятали про всі ступені захисту купюр і могли визначати фальшивку на око або на дотик.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук