У Таджикистані заборонили російські закінчення у прізвищах

СвітАндрій Стець, 29 квітня16130

У Таджикистані набула чинності поправка до закону «Про державну реєстрацію актів громадянського стану», відповідно до якого органи РАЦСу більше не мають права видавати документи з російським написанням прізвищ і по батькові. Про це з посиланням на місцеві ЗМІ інформують «Українські новини».

За словами заступника керівника органів РАЦС країни Джалоліддіна Рахімова, це рішення було прийнято після прийняття поправки до закону «Про реєстрацію актів громадянського стану». Документ підписано у березні президентом країни.

Зазначається, що поправки направлені на виконання рішення про реєстрацію громадян «згідно з реєстром таджицьких національних імен».

Відтак, після набуття чинності цього закону при реєстрації буде заборонено використовувати в прізвищах та по батькові закінчення «вич», «ов», «ев», «ева», «овна».

Виключення можуть бути лише для представників національних меншин, також дія заборони не розповсюджується на тих, хто отримав свідоцтво з таким закінченням до набуття чинності цих поправок.

Решта ж громадян Таджикистану повинна використовувати традиційні закінчення, зокрема «зод», «зода», «он», «ён», «духт», «пур», «фар».

Зазначимо, що до цього в Таджикистані рекомендували утриматися від використання слов'янських суфіксів при реєстрації прізвища та по батькові дітей.

«Коли розмовляємо з ними, ми пояснюємо, що мета - таджикізація прізвищ, вони розуміють. Якщо ситуація не зміниться, то через 10 років наші діти розділяться на дві групи, одна буде пишатися своїми таджицькими іменами, інша - буде носити чужі. Ми повинні мати національні й патріотичні почуття», - сказав Рахімов.

Він також стверджує, що міняти прізвища й по батькові доведеться й тим, хто вирішив перемінити документи.

«Тепер із цього приводу потурань не буде. Навіть ті, хто в минулому мали російські закінчення й тепер хочуть поміняти свої документи, до їхніх прізвищ буде додано таджицькі закінчення. Ці зміни не стосуються тільки тих, хто мав у минулому російські закінчення й не мають наміру міняти свої документи. Але якщо це буде здійснюватися на їх власне бажання, - це буде прекрасно», - сказав Рахімов.

Отримати документ із російським написанням прізвища й по батькові в Таджикистані все-таки можна, якщо батьки принесуть підтверджувальний документ про наявність другого громадянства, наприклад російського.

Також закон не буде поширюватися на осіб інших національностей.

Ще для осіб таджицької національності обмежений вибір в імені дитини, називати своїх дітей вони повинні тільки відповідно до традицій таджицького народу й тільки за запропонованим владою реєстром імен.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук