Керівників тернопільських лікарень зобов’язали звітувати про використання благодійних внесків

Керівників тернопільських лікарень зобов’язали звітувати про використання благодійних внесків
Влада Тернополя моніторитиме використання благодійних внесків у лікарнях

У Тернополі головних лікарів лікувально-профілактичних закладах міста зобов’язали звітувати про використання благодійних внесків. Відповідний наказ підписав начальник відділу охорони здоров’я Тернопільської міської ради Ростислав Левчук, повідомило місцеве видання 0352.

Зокрема, наказ зобов’язав головних лікарів щомісяця звітувати громадськості міста про використання благодійних пожертв, які надходять на рахунки закладу, і щокварталу подавати звіти про використання таких коштів і матеріальної допомоги у відділ міської ради.

Відповідно до наказу про порядок діяльності благодійних організацій у лікувально-профілактичних закладах Тернополя, головні лікарі мають внести поправки у договори з благодійними фондами, які діють на їх території.

«Ми не координуємо діяльність лікарень і не даємо їм вказівки, із ким працювати. Це справа закладів охорони здоров’я і головного лікаря. Тобто, це рішення лікарні повинні приймати самостійно. Наше завдання – проконтролювати, щоб ті кошти максимально повертались в медичні заклади. Наскільки мені відомо, фонд, який зараз працює з лікарнями, забирає близько 3% від надходжень. Благодійні внески для сектору охорони здоров’я міста є надзвичайно важливими. Вони покривають близько 30% від бюджету витрат галузі», – прокоментував Ростислав Левчук, повідомив «Громадський простір».

Угоди з благодійними фондами були укладені і раніше, але нові мають містити пункт про порядок звітування за отримані доходи та витрати як благодійного фонду, так і медичного закладу.

«Таким чином прозорість благодійних внесків і звітність буде встановлена для обох сторін. Мешканці Тернополя бачитимуть як витрачають їхні благодійні пожертви. Це важливий крок для побудови якісної та підзвітної людям медицини», – зазначив координатор програми «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги» Уповноваженого з питань прав людини у Тернополі Володимир Шевченко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук