У Тимошенко вигадали, як завадити Тягнибоку пройти до ВРУ

21 квітня 20092425

Народний депутат від БЮТ Сергій Підгірний пропонує парламенту підвищити прохідний бар'єр для політичних партій і блоків на виборах Ради з 3 до 4%. Про це йдеться в законопроекті № 4357 "Про внесення змін до закону України "Про вибори народних депутатів України", зареєстрованому в Раді 14 квітня.

Законопроектом також пропонується удосконалити виборчу систему, передбачивши обов'язок партій і блоків, що беруть участь у виборах, забезпечити відкритість формування виборчого списку.

Як інформує "Главред", зокрема, проектом пропонується встановити, що списки кандидатів у депутати Ради партії і блоки формують на підставі списків претендентів, складених їхніми регіональними організаціями.

При цьому в законі пропонується закріпити, що відповідні списки регіональними організаціями формуються після широкого обговорення громадськістю, зокрема у ЗМІ.

При формуванні виборчого списку, згідно з законопроектом, усі кандидати закріплюються партією за областю, за розрахунком по 2 кандидати на кожен виборчий округ.

Обов'язковою формою агітації законопроектом пропонується визначити оприлюднення у ЗМІ державної або комунальної власності за рахунок виборчого фонду партії (блоку) не пізніше ніж за 45 днів до дня виборів списку кандидатів у депутати, закріплених за відповідними територіями.

Окрім цього, проектом закону передбачається збільшення мінімальної кількості висунутих партією кандидатів з 18 до 27.

На думку автора законопроекту, його ухвалення у вигляді закону дозволить забезпечити здійснення відкритого і прозорого процесу формування виборчих списків на виборах Ради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук