У центрі Львова розкопали людські кістки під час прокладання кабелю

На останки натрапили робітники у дворику Вірменської церкви

Головні новини Львова 27.05Ірина Панчишин, 27 травня 2016, 21:36 5191 0

У дворику Вірменської церкви у Львові, на території реставраційних майстерень, під час земляних робіт з прокладання кабелю працівники наштовхнулись на велике скупчення людських черепів та кісток, які лежали хаотично.

Окремі рештки, які не пошкодились, склали у дві картонні коробки. Інші, роздроблені кістки, щелепи із зубами, елементи черепів лежать на купі землі із траншеї.

Голова правління Львівської обласної історико-просвітницької правозахисної організації «Меморіал» Роман Гунда, який побував на місці, і розповів журналістам про знахідку.

За його словами, сьогодні, 27 травня, на місці знахідки побував і доцент кафедри археології ЛНУ ім. Івана Франка Ярослав Онищук. Після огляду кісток він зробив висновок, що це звалище, судячи з глибини закопу, – періоду Радянського Союзу. Дослідивши кістки, наскільки вони крихкі та вологі, мають зломи, доцент сказав, що їм орієнтовно до 200 років. Імовірно, їх зібрали зі самої території біля церкви і скинули в яму якраз в радянський час.

Наразі важко сказати останки скількох людей знайшли, для цього потрібно їх ретельно дослідити.

Начальник міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко зазначила, що знайдені кістки перезахоронять.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук