У Тустані на новій локації віртуальної реальності з'явилася можливість політати над фортецею

Головні новини Львова 11.07Марічка Крижанівська, 11 липня 2019, 16:22 0

Політати над середньовічною фортецею Тустань, якої нині уже немає, – таку атракцію відтепер пропонують у заповіднику у селі Урич, на Сколівщині. Там відкрили нову локацію віртуальної реальності. Крім того, зараз тривають приготування до фестивалю.

У музеї поблизу скель у с. Урич на Сколівщині відкрили локацію віртуальної реальності. Заповідник спільно з фахівцями IT-компанії «SoftServе» розробили проект «Тустань VR» – польоти над фортецею, якої нині вже немає.

«Я подумав: давайте ми зробимо, щоб можна було людям літати птахом, це ж круто літати. Всім подобається літати, але птахом – дуже фентезійно і цю ідею ми пізніше обшліфували і приземлили до того, щоб літати у нашому віртуальному польоті на дельтаплані», – розповів працівник «SoftServе» Нік Урс.

Усі реальні рухи синхронізуються з віртуальними, ви самі керуєте польотом, як у дельтаплані. Тактильні і візуальні відчуття цілком реальні.

«Ми можемо керувати і пристрої розуміють, в якому положенні наші руки знаходиться і наша голова так само», – додає Нік Урс.

Це політ над фортецею XIII століття, у період її найбільшого розквіту. За основу взяли 3D-модель і там жодної вигадки, а точне відтворення за науковими замірами врубів, які залишилися на Тустанських скелях. Фортеця мала 5 поверхів дерев'яної забудови і разом зі скелями досягала 90 метрів, на той час це був найвищий хмарочос Європи. До моделі фортеці IT-фахівці додали і місцевий ландшафт.

«Тут 10 тисяч дерев залучено, ми зробили деталізацію до травинки, саму фортецю показали, зробили міст, щоб сам політ теж був плавний», – пояснює Олексій Попов, працівник «SoftServе».

Це вперше застосували таку технологію віртуального польоту в українському музеї і у світі це лише впроваджується.

«Не так їх багато по світу і об'єкт дуже складний. Наприклад, доповнена реальність навіть Колізею є простіша, тому що це простіший об'єкт і простіше впізнавати плоский фасад, ніж скелі, які змінюються, залежно від світла, пори року, снігу. І хлопці кожного разу приїжджали і вчили заново впізнавати», – каже Василь Рожко, керівник ГО «Тустань», засновник заповідника.

Наразі ця локація віртуальної реальності доступна у музеї, але згодом її перенесуть ближче до скель.

Тим часом на території заповідника «Тустань» змінюють інфраструктуру. Передовсім, замість торгових наметів збудували стилізовані альтанки. Крім того прокладають світло та інтернет ближче до скель. Також ремонтують дорогу і облаштовують тротуари аж до самої каси.

«Буде організовано ряд нових паркомісць окремих для легкового транспорту, окремих для автобусів різного розміру. Це дасть можливість розвести потоки пішоходів і автомобілів, це створить більшу територію для пішохідних алей і взагалі впорядкує оцю всю вхідну зону заповідника», – розповідає директор заповідника «Тустань» Андрій Котлярчук.

Також команда заповідника зараз активно готується до фестивалю середньовічної культури «Ту Стань!», який відбуватиметься 2-4 серпня. Обіцяють танці, музику, лицарські бої і традиційний нічний штурм фортеці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук